Екологія

2018 рік став одним з найтепліших в історії

Глобальна температура в 2018 році на сьогодні є четвертою за величиною за всю історію метеоспостережень, заявила наприкінці минулого тижня ООН, підкресливши нагальну необхідність в діях щодо стримування потепління клімату на планеті.

У доповіді, опублікованій напередодні кліматичного саміту COP24 в Польщі, Всесвітня метеорологічна організація зазначила, що 20 з 22 останніх років були найтеплішими в історії спостережень, що 2018 рік став четвертим найбільш теплим.

«Це означає, що останні чотири роки — 2015, 2016, 2017 і 2018 — також найтепліші в цій серії», — йдеться у попередній доповіді ООН про стан клімату в році, що минає. «Тенденція глобального потепління очевидна: воно йде повним ходом», — заявив журналістам у Женеві глава ВМО Петтері Таалас.

У доповіді наголошується, що глобальна середня температура за перші 10 місяців року була приблизно на 1 градус Цельсія вище, ніж у доіндустріальну епоху (1850-1900).

Петері Таалас, голова Всесвітньої метеорологічної організації:

Ще раз повторюємо, що ми — перше покоління, яке повністю розуміє зміни клімату, і останнє покоління, яке має мати можливість щось зробити. Враховуючи рівень парникових газів в атмосфері, до кінця століття ми можемо побачити підвищення температури на 3-5 градусів. Якщо ми будемо використовувати всі відомі ресурси викопного палива, зростання температури буде значно більшим

Делегації з майже 200 країн прибудуть до Польщі на цьому тижні для проведення кліматичного саміту COP24, націленого на оновлення і розвиток Паризької угоди.

Новий варіант угоди повинен набрати чинності в 2020 році і буде покликаний обмежити глобальне потепління на рівні нижче на 1,5 °С. Але експерти попереджають, що до 2100 року ймовірне перевищення позначки в 3 °С, і урядам необхідно посилювати заплановані заходи.

«Кожен градус впливає на безліч речей: здоров’я людини, доступ до їжі і прісної води, зникнення тварин і рослин, стан коралових рифів і морського життя, економічна продуктивність, продовольча безпека, стійкість нашої інфраструктури міст, швидкість танення льодовиків, а також майбутнє низинних островів і прибережних територій», — підкреслила в заяві заступник голови ВМО Олена Манаєнкова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button