Екологія

Викиди CO2, пов’язані з енергетикою, зросли до рекордно високого рівня у 2022 році

І хоча більш чисті технології, такі як сонячна енергія та електромобілі, допомогли обмежити вплив збільшення використання вугілля та нафти, повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), все ще спостерігається зростання викидів від використання викопного палива в енергетиці, що перешкоджає зусиллям щодо досягнення світових кліматичних цілей.

Вчені попередили, що для досягнення глобальних кліматичних цілей необхідно значно скоротити викиди, викликані спалюванням викопного палива. Звіт МЕА повідомляє, що у 2022 році викиди вуглекислого газу від енергетики досягли рекордних 36,8 млрд тонн, при цьому викиди від вугілля зросли на 1,6%, А від нафти — на 2,5%, але залишилися нижче допандемійного рівня.

Вчені вказують на збільшення авіаперевезень, відновлення яких після пандемії додало викидів CO2 від нафти. Крім того, зниження виробництва атомних електростанцій та екстремальні погодні явища також сприяли збільшенню викидів.

Однак викиди були частково компенсовані зростанням використання відновлюваних джерел енергії, таких як вітер та сонячна енергія, заходи з енергоефективності та спрямовані на стимулювання попиту на електромобілі. За даними МЕА, в минулому році вони дозволили уникнути додаткових 550 мільйонів тонн викидів CO2.

В цілому, звіт підкреслює необхідність прискорення переходу до відновлюваних джерел енергії, підвищення енергоефективності та скорочення використання викопного палива, щоб досягти цілей щодо обмеження глобального потепління та запобігання нестримної зміни клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button