Людина

22 поради, які допоможуть продовжити ваше життя

Звичайно, вчені поки не відкрили секрет вічної молодості, але можна якщо й не повернути час назад, то підтримувати себе в гідній фізичній і розумовій формі довгі роки.

Секс, работа, еда: 22 совета, которые помогут продлить вашу жизнь

1. Займіться йогою. Доведено, що вправи по системі йоги сприяють зниженню артеріального тиску, нормалізують серцеву діяльність, розвивають гнучкість і рятують від стресів.

2. Киньте палити. Один з двох курців гине із-за цієї шкідливої звички. Потрібно щось додавати?

3. Уникайте стресових ситуацій. Трохи стресу не зашкодить, але якщо він перетворюється у тривалий виснажливий стан, це шкідливо не тільки для психіки, але і для організму в цілому. Стрес підвищує артеріальний тиск і викликає багато проблем, пов’язаних з травленням, веде до передчасного старіння імунної системи.

4. Не зловживайте вином. Любителі вина живуть довше, тому що вино містить антиоксиданти, які допомагають знизити рівень «поганого» холестерину і захистити від хвороб серцево-судинної системи, але зловживання спиртними напоями підвищує ризик виникнення раку гортані і може призвести до руйнування печінки і нирок.

5. Користуйтеся зубною ниткою або зубочисткою. Лікарі встановили чіткий взаємозв’язок між хворобою ясен, серцево-судинними захворюваннями та інсультом. Недавні дослідження показали, що люди з хворобою ясен в 3 рази частіше страждають атеросклерозом, звуженням кровоносних судин, що викликає інфаркт або інсульт.

6. Слідкуйте за вагою. З кожним зайвим кілограмом ви втрачаєте кілька місяців свого життя. Ожиріння стає причиною смерті 30 000 осіб щорічно, правда, деякі вчені стверджують, що це відбувається тільки тоді, коли ожиріння йде в парі з курінням.

 

7. Заведіть домашню тварину. Австралійські вчені досліджували понад 11 000 людей і з’ясували, що власники домашніх вихованців набагато здоровіше тих, хто тварин в будинку не тримає. Турбота, ласка і тепло, які ви даруєте своїм підопічним, — це емоції, які надають цілющий вплив на наш стан: вони сприяють зниженню кров’яного тиску, перешкоджають розвитку стресів і скорочують період одужання навіть після важких хвороб.

8. Регулярно відвідуйте стоматолога. Зубні лікарі можуть розпізнати перші ознаки раку ротової порожнини. Між візитами перевіряйте свій рот на наявність ранок, білих або червоних прищиків на губі, у роті або у горлі, задумайтеся, чи не відчуваєте ви біль або труднощі у ковтанні і жуванні.

9. Не зупиняйтеся на досягнутому. Чим успішніше ви досягаєте поставлених цілей, тим більше шансів у вас зберегти здоров’я. Як показали багаторічні дослідження, переможці та лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів живуть довше, ніж їхні колеги, які ніколи не отримували таких премій. Але навіть скромні досягнення сприятливо позначаються на здоров’ї.

10. Трохи більше оптимізму. Датські дослідники довели, що в оптимістів ризик розвитку важких захворювань нижче на 55%, ніж у песимістів.

Секс, работа, еда: 22 совета, которые помогут продлить вашу жизнь

11. Висипайтеся. Позбавляючи себе повноцінного сну, ви прискорюєте процес старіння, а так само збільшуєте ризик розвитку вікових хронічних захворювань.

12. Боріться з депресією. Депресія вражає одного з п’яти людей. І серйозна депресія може стати справжнім вбивцею. Її симптоми: часті сльози, втома, відчуття провини і безпорадності, брак мотивації, хвилювання, низька самооцінка, проблеми зі сном, втрата бажання, душевні біль і страждання, споживання їжі — більше або менше, ніж зазвичай, втрата інтересу до життя.

13. Остерігайтеся діабету. Ви можете бути одним з мільйонів людей, які страждають діабетом 2 типу і не знають про це. Діабет допоможе виявити звичайний аналіз крові. Симптоми: невтоленна спрага, часті відвідування туалету, втрата ваги, втома.

14. Не забувайте про масаж. Регулярний масаж може поліпшити циркуляцію крові, прискорить процес одужання після хвороби, підвищить м’язовий тонус і поліпшить самопочуття в цілому.

15. Не пересипайте. Деякі дослідники запевняють, що занадто тривалий сон може призводити до депресії та погіршення розумової діяльності.

Секс, работа, еда: 22 совета, которые помогут продлить вашу жизнь

16. Продовжуйте працювати. Люди, що працюють в пенсійному віці, здоровіше і життєрадісніші тих, хто дійсно вийшов на пенсію.

17. Смійтеся частіше. Сміх покращує циркуляцію крові так само ефективно, як багато фізичних вправ, знижує рівень гормонів стресу, а так само сприяє виробленню ендорфінів, що піднімають настрій.

18. Пийте більше води. Ваше тіло потребує її навіть сильніше, ніж їжу. 8 великих склянок рідини в день допоможуть вашому організму позбавитися від токсинів.

19. Живіть активним соціальним життям. Вчені стверджують, що це навіть важливіше, ніж фізичні вправи. У людей, які підтримують міцні зв’язки з друзями, більш стійка імунна система, розумова діяльність і взагалі, вони живуть довше, ніж менш товариські люди.

20. Станьте добровольцем. Американські дослідження показали, що у людей, які добровільно допомагали іншим і брали участь у різноманітних соціальних акціях, спостерігалося поліпшення власного як фізичного самопочуття так і розумової діяльності.

21. Секс — це хороша фізична вправа допомагає виробленню ендорфінів, а останні дослідження показали, що і гормонів росту, які стимулюють імунну систему.

22. Їжте шоколад. Тільки переконайтеся, що в ньому високий відсоток вмісту какао. Воно містить поліфенол — сильний антиоксидант, який знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button