Екологія

Частинки пластику знайдені навіть у повітрі

Вчені з лондонського університету Kings College досліджували концентрацію мікропластика в британській столиці та ряді інших великих міст. Забруднення атмосфери мікрочастинками пластика — явище порівняно нове, і всі його наслідки ще не вивчені.

Вітер піднімає в повітря і переміщує на невеликі відстані фрагменти пластику розміром від 0,02 до 0,5 мм, а з атмосфери вони вимиваються опадами, осідаючи назад на землі. Недавно міжнародна група вчених виявила, що пластик випадає з дощем і снігом навіть в Піренеях, які вважаються екологічно чистим регіоном. Знайдено мікропластикове забруднення і в Арктиці.

В рамках нового дослідження фахівці взяли заміри в декількох місцях по всьому Лондону, а також в Гамбурзі, Парижі і Дунгуань (китайська провінція Гуандун). Найбільший обсяг мікропластику був знайдений в Британії. На один квадратний метр припадає від 575 до 1008 фрагментів 15-ти видів пластику щодня. Це в 20 разів вище, ніж у Дунгуань, в 7 разів вище, ніж у Парижі, і втричі — у порівнянні з Гамбургом.

Фахівці не сумніваються, що подібна ситуація характерна для всієї планети, але поки залишається багато відкритих питань. Досі не встановлено, як мікропластик переміщається на тисячі кілометрів. Також неясно його вплив на людину: частинки розміром більше 150 мікрометрів виводяться без шкоди, але більш дрібні можуть бути поглинені організмом.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button