Інтернет

27% всього обсягу біткоїнів зберігаються на гаманцях 0,01% крипто інвесторів

Вчені з Національного бюро економічних досліджень з’ясували, що здебільшого біткоїнами володіють невелика кількість інвесторів. Це ставить під сумнів концепцію децентралізації валюти.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, близько 1% власників біткоїнів (BTC) контролюють більше чверті всієї криптовалюти. Національне бюро економічних досліджень, американська приватна некомерційна дослідницька організація, опублікувала документ, в якому стверджується, що 10 000 криптоінвесторів, або 0,01% всіх власників BTC, володіють 5 млн BTC, або 27% від усього обсягу криптовалюта.

Кількість біткоїнів, що належать 1% інвесторам – це приблизно 232 млрд доларів США. Висновки дослідників говорять про те, що біткоїн не настільки децентралізований, як заведено думати. “Незважаючи на те, що біткоїн існує вже 14 років, це все ще дуже концентрована екосистема», — відзначили вчені.

Новий звіт може викликати тривогу у криптотовариства, оскільки основні прихильники біткоїна пропагують децентралізацію як один з головних принципів мережі.

За словами засновника Quantum Economics Мати Грінспена, велика частина обороту біткоїна контролюється Сатоши Накамото, творцем криптовалюти. “Тільки його монети складають більше 5% від усього обсягу”, – зазначив Грінспен. Він додав, що з часом володіння біткоїна повинно було стати більш розподіленим, але поки так не відбувається.

Дослідники також відзначили, що частина біткоїна ніким не контролюється і залишилася на забутих гаманцях. За даними криптострахової компанії Coincover, близько 4 млн біткоїнів виведені з обігу через втрату доступу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button