Земля

Вчені випадково виявили спосіб скоротити шкідливі викиди корів

Вчені з Австралії виявили водорості, які можна додавати в корм коровам, щоб скоротити викиди метану. Це дозволить на 30% уповільнити зміну клімату.

Image by Pete Linforth from Pixabay

Компанія North Atlantics Organics представила водорості Asparagopsis в якості корму, вони підвищують репродуктивну функцію і виробництво молока у корів. Однак під час сертифікації органічних продуктів дослідники також випадково виявили, що ці морські водорості скорочують кількість метану, який виробляють корови.

Вчені відзначили, що в усьому світі метан стає причиною близько 30% глобального потепління. З них на частку домашньої худоби, наприклад, великої рогатої, припадає близько третини всіх викидів метану. Однак вони з’ясували, що якщо годувати велику рогату худобу морськими водоростями, то викиди парникових газів знижуються на 40%.

Дослідники додали, що перетравлення грубих кормів вимагає від корів додаткової енергії для травлення і змушує їх більше відригувати. При відрижці виділяється метан – парниковий газ, який в 80 разів шкідливіше вуглекислого газу. За рік одна корова викидає стільки ж парникових газів, скільки невеликий автомобіль. Оскільки чисельність тварин різко зросла, на частку худоби припадає 15% глобальних викидів.

«Ми почали тестувати морські водорості з прибережних районів Австралії і дуже скоро виявили вид Asparagopsis, який показав себе добре. Настільки, що ми навіть не повірили в те, що побачили, — зазначили дослідники. – Нам знадобилися багаторазові тестування, перш ніж ми повірили в те, що бачимо».

Дослідження показало, що поширений вид червоних морських водоростей здатний практично повністю усунути викиди метану від домашньої худоби. Але є деякі перешкоди, які необхідно подолати – його нелегко добувати з океану, тому вчені експериментують з його вирощуванням.

Усунення майже всього метану від майже всіх корів на землі матиме величезний вплив на екологію. Це те ж саме, якщо всі автомобілі у світі не будуть викидати шкідливі речовини в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button