Всесвіт

Невідомий об’єкт в небі виявився зіркою дуже рідкісного типу

Вчені з’ясували природу яскравого джерела на небі, відомого як Gaia20eae. Дослідження показало, що це особливий тип зірки.

Європейські астрономи спостерігали на небі джерело, відоме як Gaia20eae. Результати нового дослідження припускають, що це – молода зірка типу EXor. Це нечисленна група активних зірок типу T Тільця. Зірки типу T Тільця – клас змінних зірок, названий на ім’я свого прототипу T Тільця. Зазвичай їх можна виявити поруч з молекулярними хмарами і ідентифікувати по їх змінності в оптичному діапазоні і хромосферної активності.

Подібні зірки мало вивчені і представляють великий інтерес для науки, оскільки знаходяться на проміжному рівні активності між зірками типу T Тільця і фуорами (рідкісний тип нестаціонарних зірок, розташованих на ранній стадії зірки еволюції). Це ще один рідкісний тип нестаціонарних зірок, що знаходяться на ранній стадії зоряної еволюції; названі по зірці FU Оріона.

Gaia20eae – джерело, розташоване на відстані близько 9 200 світлових років Від Землі. У серпні 2020 року його виявив супутник Європейського космічного агентства Gaia. Тепер група європейських астрономів представила переконливі докази того, що Gaia20eae — молодий зоряний об’єкт зірки типу EXor. Зараз у нього підвищена яскравість, чий пік припав на кінець липня 2020 року. Астрономи прогнозують, що вона знизиться в травні 2022 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button