Інтернет

Глава Bitcoin Foundation закликав обережніше інвестувати в біткойни

Керівник Bitcoin Foundation Ллой Клаасен, виступаючи на конференції TEDGlobal в Танзанії, закликав людей інвестувати в криптовалюту «не більше, ніж вони можуть собі дозволити», пише BBC.

«Чесно кажучи, біткойн — не найкраща форма грошей, — заявив Клаасен. — Не думайте про нього, як про гроші. Сприймайте біткойн як цифрову форму золота, яка дозволить вам заощадити на тлі нестабільного фінансового клімату». Золото — це неліквідний фінансовий інструмент: ним не можна розплачуватися і його складно миттєво перевести в долари, що в якомусь сенсі дійсно ріднить його з криптовалютами.

За словами Клаасена, протягом року має вступити в силу оновлення мережі біткойна, яке спростить недорогі транзакції, наблизивши криптовалюту до фізичних валют. «В даний час в мережі існує обмеження на введення від трьох до чотирьох транзакцій в секунду, що не дуже зручно, якщо ви хочете використовувати біткойн в якості готівки, — каже він. — Але як тільки оновлення набуде чинності, обмеження будуть зняті».

При цьому, на думку глави Bitcoin Foundation, біткойн та інші криптовалюти мають величезний потенціал в країнах з нестабільною економікою та обмеженим доступом до банківських послуг.

Біткойн офіційно прийнятий в Нігерії, Південній Африці та Кенії. Багато жителів Зімбабве хотіли б перейти на біткойн в умовах сильної інфляції. Але для цього необхідно схвалення влади, вважає Клаасен, так як його фонд не хоче бути звинуваченим у руйнуванні національної економіки.

Токенізація криптовалют на блокчейне також впливає на країни Африки, де власники малого бізнесу можуть залучити гроші на розвиток, минаючи фінансових посередників. А інвесторам — легше вийти з бізнесу. На думку Клаасена, через десять років у всіх буде «два гаманця», один з місцевими грошима і один — з криптовалютами.

В’єтнам планує легалізувати біткойн в 2018 році, а в Росії, навпаки, хочуть заборонити продаж криптовалюти приватним особам.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»