Технології

2D добавки роблять перовскитні сонячні елементи більш довговічними

Сонце - чудове джерело енергії, але його промені можуть бути і шкідливими.

Інженери з Кореї розробили новий спосіб виготовлення перовскитних сонячних батарей, щоб захистити їх від елементів, які знижують їх ефективність.

Новий спосіб виготовлення перовскитних сонячних батарей

Завдяки своїй кристалічній структурі матеріали з перовскиту ефективно поглинають енергію сонячного світла. Їх можна модифікувати, щоб вони поглинали більше довжин хвиль світла, роблячи їх ефективнішими. На жаль, це також їх руйнує, роблячи матеріал більш вразливим до тривалого впливу тепла, вологи, кисню і світла. І це реальна проблема, враховуючи, що їх завдання знаходиться на сонці весь день.

Тому команда дослідників поставила перед собою завдання модифікувати матеріал, щоб підвищити його міцність.

Для цього команда ретельно перемішала молекули з фенетиламмонія і розташувала їх у двомірних шарах, всередині перовскиту. Це підвищило ефективність, так і довговічність сонячних батарей, в тому числі виготовлених тільки з перовскиту, і тандемного варіанту, де перовскит укладався поверх шару кремнію.

2D добавки делают перовскитные солнечные элементы более долговечными

Дослідники повідомляють, що їх повністю перовскитний сонячний елемент досяг пікової ефективності перетворення в 20,7 % і зберіг 80 % від цього після 1000 годин безперервного світла. В парі з кремнієм ефективність підвищилася до 26,7 % – недалеко від нинішнього рекорду в 27,7 % – і мала аналогічну довговічність.

“Ми розробили високоякісний широкосмуговий матеріал перовскиту і, в поєднанні з кремнієвими сонячними батареями, досягли світового класу перовскит-кремнієвих тандемних батарей”, – говорить провідний дослідник дослідження Бюнга Шин. “Нашою кінцевою метою є розробка високоефективних тандемних сонячних елементів, які сприяють збільшенню загальної сонячної енергії серед усіх джерел енергії”.

Команда каже, що планує розширити межі цієї ефективності, сподіваючись подолати 30 % точку, яка роками вислизала від інженерів, але теоретично залишається можливою.

За матеріалами newatlas.com

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button