Технології

Вчені створили дорожнє покриття, яке світиться

Вчені розробили унікальне дорожнє покриття, яке незабаром може замінити вуличне освітлення по всій Великобританії. Винахід простий – дорога світиться в темряві.

Вчені створили дорожнє покриття, яке світиться (1)

Якщо ви недавно були в Кембриджі, то напевно звернули увагу на дивну особливість цього міста, зокрема ділянку дороги, яка світиться в темряві, пише журналіст таблоїду Daily Mail. Не варто намагатися побачити в цьому явищі підступи прибульців, оскільки ідея і створення дорожнього покриття належать британським ученим.

Вчені створили дорожнє покриття, яке світиться (2)

Служителі науки з графства Суррей розробили люмінесцентне покриття в якості заміни вуличному освітленню Великобританії.

Цей винахід складається з трьох шарів, акумулюючих енергію ультрафіолетового випромінювання протягом дня, а потім використовують її для вироблення світла. За словами творців, їх розробка, що складається з поліуретану і поліаспарагіна, призначена для покриття практично будь-яких твердих поверхонь, включаючи асфальт, бетон і дерево.

Вчені створили дорожнє покриття, яке світиться (3)

Як відзначають вчені, новинка під назвою Старпат (Starpath) реагує на різні рівні освітленості, на відміну від зірок, які використовуються для декорації приміщень.

“Це покриття адаптується до освітленості, тому в час темноти буде світитися особливо яскраво, – пояснює власник незвичайної ділянки дороги Хеміш Скотт (Хеміш Скотт). – І навпаки: якщо небо стає світліше, то дорога поступово тьмяніє. Я б сказав, що це покриття, яке має власний розум».

Вчені створили дорожнє покриття, яке світиться (4)

Відповідно до звітів вчених, вони не планують зупинятися на досягнутому, і розглядають варіанти з різними кольораим, щоб виділити велосипедні смуги.

На даний момент дорожнє покриття, яке світиться, можна побачити лише на невеликій ділянці дороги, але влада Кембриджа вже веде переговори з ученими, щоб скористатися їх розробкою для освітлення всіх вулиць міста.

На закінчення своєї доповіді британці додали, що покриття Старпатом вимагає мінімальних зусиль: за 30 хвилин робочі обробляють 150 квадратних метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button