Технології

Вчені виявили мікроб, який може переробити пластик

Пластик є зростаючою проблемою для нашого навколишнього середовища, почасти тому, що її вкрай складно переробити. Тепер вчені знайшли мікроб, який міг би допомогти переробити пластик.

Цим мікробом виявилася бактерія Pseudomonas sp. TDA1 і, схоже, що вона зможе пережовувати деякі хімічні зв’язки, що утримують пластик на основі поліуретану. Цей вид пластику використовується у всьому, від холодильників до взуття.

Поліуретан не плавиться при нагріванні, що ускладнює його руйнування, але здається, що Pseudomonas sp. TDA1 здатний метаболізувати деякі хімічні компоненти, які складають цей тип пластика.

Відкриття було зроблено в грунті під місцем відходів, що містять безліч пластиків. Виявивши штам, вчені провели геномний аналіз і інші експерименти, щоб з’ясувати можливості бактерії.

За словами команди дослідників, Pseudomonas sp. TDA1 походить від групи бактерій, відомих своєю здатністю обробляти токсичні органічні сполуки, а також є частиною сімейства екстремофільних мікроорганізмів, які можуть виживати в найсуворіших умовах, включаючи токсичне середовище пластмаси, що розпадається.

Це багатообіцяючий початок для вирішення нашої проблеми перероблювання пластику на основі бактерій, але це тільки початок. Нам потрібно знати набагато більше про біохімічні процеси, що стоять за цим метаболізмом, перш ніж ми використовувати Pseudomonas sp. TDA1 в промислових масштабах.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button