Здоров'я

Ранні симптоми раку товстої кишки

Рак товстої кишки часто розвивається непоміченим протягом багатьох років, викликає скарги занадто пізно, тому важлива регулярна профілактика.


Рак ободової і прямої кишки є підступним захворюванням – у більшості випадків пухлина в кишечнику таємно зростає протягом тривалого часу, не викликаючи ніяких симптомів. Коли хвороба, нарешті, проявляється болем у животі або кров’ю в калі, вона вже значно прогресує.

Симптоми раку товстої кишки

Професор лікар Томас Фрілінг, терапевт, гастроентеролог і директор медичної клініки II в клініці Геліос в Крефельде (Німеччина), радить звертати увагу на будь-які зміни стільця, що тривають кілька тижнів. Якщо у вас запор або пронос протягом тривалого часу.

«Зміни можуть вплинути на частоту випорожнень або їх послідовність», говорить Фрілінг.

Попереджувальний знак: кров в стільці

При виявленні крові в калі, необхідно звернутися до лікаря. Постійні болі в животі – ще одна причина відвідати гастроентеролога.
Якщо ви раптово відчуває здуття живота або запор – це відносна норма. Головний чинник – тривалість симптомів.

Якщо ви виявите кров у своєму стільці, вам не потрібно панікувати, це можуть бути нешкідливі причини (геморой, анальні тріщини і т. д.). Але ці захворювання, також повинні вчасно лікуватися.

Рак товстої кишки повільно розвивається з поліпів

Рак розвивається з мутованих клітин. В організмі є ряд механізмів, які гарантують, що подібні клітини припиняють ділитися і гинуть. Якщо ці механізми не працюють, пухлина розвивається. «На це йде роки чи десятиліття», – говорить Фрілінг.

Поліпи розвиваються в слизовій оболонці, переростаючи в злоякісну пухлину. Їх легко побачити за допомогою колоноскопії, можна відразу ж видалити, поки вони не переросли в рак товстої кишки.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments