Технології

Вчені перетворили сонячну енергію в рідке паливо

Деякі транспортні засоби на дорогах західних країн вже частково живляться енергією сонця. Це автомобілі та автобуси на сонячних батареях. Їх кількість може серйозно збільшитися завдяки водневим елементам, що перетворює сонячну енергію в паливо. Американські вчені знайшли альтернативне бензину пальне – таке ж рідке, але екологічно чисте і яке можна отримати за допомогою безкоштовної природної енергії і бактерій.

13-02-15-foto-600x401-1

Дослідницька команда з Гарварду використовувала штучні листя за аналогією з фотоелектричними елементами для розщеплення води на водень і кисень за допомогою поглинання сонячного світла. Потім спеціально вирощені в лабораторних умовах бактерії Ralstonia eutropha з’єднували водень з вуглекислим газом для отримання рідкого палива під назвою ізопропанол.

Даний метод поєднує в собі використання неорганічного каталізатора і біологічної системи. В даний час ефективність перетворення сонячного світла в ізопропанол не перевищує 1 відсотка. Дослідники сподіваються, що незабаром їм вдасться підвищити цей показник до 5 відсотків.

Читайте також: Сонячна енергія з будь-якої поверхні

Наш метод доводить можливість збору сонячної енергії для подальшого зберігання у вигляді рідкого палива, – говорять учені.

Дослідження було опубліковане в науковому журналі PNAS.

Boeing також готує перехід на біологічне паливо. У майбутньому свої літаки компанія планує заправляти рідиною з тютюну.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button