Здоров'я

3 міфи про кофеїн

Подумки ми повинні попросити у кофеїна прощення. Ми роками звинувачували його у всіх мислимих і немислимих гріхах. Але виявляється, що наші проблеми зі здоров’ям не так вже сильно пов’язані з цією речовиною, як прийнято думати.

Кофеїн асоціюється з негативним впливом на організм. Якщо хтось дуже нервує, ми думаємо, що він напевно випив велике горня кави. Якщо у когось шалено б’ється серце, а пульс скаче, ми теж спихаємо провину на кофеїн.

Чому ж ми так вважаємо? Вся справа в тих міфах, якими нас постійно годують. Не варто судити кофеїн занадто суворо. Він не винен у всіх смертних гріхах. Недавні дослідження доводять, що ця речовина не так вже і шкодить здоров’ю. Ось 3 основних міфи про кофеїн.

1. Кофеїн згубно впливає на ваше серце. Регулярне дозоване вживання цієї речовини не провокує задишку, прискорене серцебиття. В одному дослідженні брали участь 1400 добровольців. Перед початком експерименту вони повинні були вказати, як часто вживають продукти з кофеїном.

[box type=”success” ]Виявилося, що більше половини учасників вживали як мінімум 1 кофеїновмісткий продукт в день. Протягом усього року обстежувані регулярно проходили кардіограму, щоб можна було відстежити їх серцеву діяльність. Але найцікавіше те, що любителі кофеїну зовсім не страждали через проблеми з серцем.[/box]

Вчені прийшли до висновку, що необов’язково повністю відмовлятися від кофеїну. Він міститься у всіма улюблених солодощах, каві, чаї. Звичайно, у великих дозах він порушує роботу серцево-судинної системи. Але регулярне помірне вживання кофеїну жодним чином не впливає на діяльність серця.

2. Завдяки кофеїну організм зневоднюється. Любителі кави, радійте! Цей напій не витягує воду з вашого тіла. У 2014 році було проведено дослідження. Його мета — виявити, чи впливає кава на вміст води в організмі. І ось результат: кофеїн ніяк не впливає на зневоднення.

Був проведений такий невеликий триденний експеримент. У ньому брали участь 50 чоловіків. Щодня вони повинні були випивати по 4 чашки кави. Результат досліджень показав, що у любителів кави ніяк не змінився рівень рідини в організмі.

3. Кофеїн протипоказаний вагітним. У листопаді 2015 був проведений сенсаційний експеримент, який спростував згубний вплив кофеїну на розвиток новонароджених. Його результати показують, що майбутні мами можуть без побоювання вживати кофеїн. Він абсолютно не впливає на розумовий і фізичний розвиток малюка.

Подібні експерименти проводилися ще в минулому столітті. Учасниками дослідження стали вагітні жінки, які регулярно пили каву. Так от, їх новонароджені діти зовсім не страждали через розумову або фізичну неповноцінності. Любов майбутньої мами до кофеїну абсолютно не шкодить здоров’ю її малюка. З цієї причини вагітним не варто відмовляти собі в філіжанки запашної кави. Майбутній малюк не постраждає. Звичайно, все добре в міру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button