Головна / Здоров'я / Чому варто відмовитися від цукру?

Чому варто відмовитися від цукру?

Багато ласунів часто навіть не здогадуються про те, як сильно вони шкодять своєму здоров’ю. Тим не менш, цукор часто називають білою смертю, і на це, безумовно, є свої причини.

1. Цукор викликає звикання

Пристрасть до солодкого по праву можна вважати справжньою залежністю. При вживанні цукру людський мозок виробляє велику кількість дофаміну і опіоїдів. В цей час відбуваються такі ж нейрохімічні зміни, як при споживанні наркотичних засобів.

2. Цукор сприяє підвищенню стійкості до інсуліну

Споживаючи надмірну кількість цукру кожен день, ми ризикуємо зробити клітини стійкими до інсуліну, що може призвести до таких важких неприємностей, як діабет і захворювання серця. Рівень глюкози в крові починає рости з кожним споживанням цукру, що не є добре.

3. Цукор веде до підвищення ваги

Такий продукт, як цукор, не несе абсолютно ніякої користі для організму крім порожніх калорій, на відміну від іншої їжі. Таким чином, люди, що захоплюються солодкими десертами та газованими напоями схильні до ожиріння куди більше людей, які не мають цукрових залежностей.

4. Цукор підвищує ризик виникнення раку

Згідно з проведеними дослідженнями, можливість отримати рак молочної або підшлункової залози, товстої кишки та печінки набагато вище у цукрозалежних. Відбувається це за рахунок того, що глюкоза прискорює поділ клітин раку.

5. Цукор погіршує стан шкіри

Наукою доведено, що при надлишку цукру шкіра схильна до передчасного старіння. З’являються зморшки, втрачається пружність. У свою чергу, у підлітків, залежних від солодкого, часто можна помітити такі проблеми, як прищі, жирний блиск.

6. Цукор провокує карієс

Чим більше ви споживаєте цукровмістких продуктів, тим вище у вас ризик виникнення проблем із зубами. Останнім часом відсоток страждаючих карієсом пацієнтів суттєво зріс. Це пояснюється саме тим, що кількість доступних солодощів на прилавках значно збільшилася.

7. Цукор призводить до переїдання

Всі десерти з цукром є швидкими вуглеводами, які не здатні належним чином наситити організм. Вживаючи солодощі замість здорової їжі в момент голоду, ви не пригнічуєте апетит, а лише навпаки, ще більше підвищуєте його, в результаті чого змушені їсти більше від своєї норми.

8. Цукор може викликати хвороби печінки і серця

Надмірний інсулін, який ми купуємо в ході надмірного захоплення цукром, дає сигнал печінці на перетворення глюкози в тригліцериди, тим самим перевантажуючи її і збільшуючи ризик захворювань серця.

Все ще сумніваєтеся в необхідності відмови від шкідливої білої речовини? Проведіть експеримент і спостерігайте значні зміни на себе і своє здоров’я!

 
comments powered by HyperComments