Здоров'я

Кофеїн названий одною з найпотужніших психоактивних речовин

Багато хто з нас не можуть жити без ранкової чашки міцної кави, що дає заряд бадьорості на цілий день. Однак все нові і нові дослідження доводять: з кофеїном жарти погані, захоплюватися ним не варто.

kava_kofein_450

Кофеїн оголошений одною з найпотужніших психоактивних речовин в історії людства. Молекули кофеїну всього за 20 хвилин досягають мозку, долаючи всі захисні бар’єри. Опинившись в мозку, кофеїн блокує «передавачі», що сигналізують про те, що людина готова заснути. Завдяки цьому механізму ми відчуваємо себе бадьорими. Але у цього стану є зворотний бік – дослідник з Університету Мічигану (США) Джон Греден стверджує, що надлишок кофеїну негативно позначається на психіці, він навіть ввів в практику термін «кофеінізм».

Читайте також: Кава може викликати напад паніки

Вчений пише, що у людей під впливом надлишкового кофеїну виникає таке захворювання, як хронічний невроз. Як приклад він наводить знайому медсестру, яка стала скаржитися на запаморочення, головні болі, аритмію, постійне відчуття тривоги. Виявилося, що жінка випиває 10-12 чашок міцної чорної кави в день. На щастя, вона швидко поправилася, як тільки відмовилася від підвищеної дози кофеїну.

Виявлена ??генетична схильність до кофеїну. Деякі до нього більш стійкі, для інших же досить випити вранці одну чашку кави, щоб відчувати бадьорість протягом цілого дня. Доведено, що кофеїн нерідко стає причиною паніки, коли люди відчувають, що втрачають контроль над ситуацією і повинне статися щось жахливе. Такий стан може викликати всього лише одна чашка міцної кави. Вчені попереджають, що люди нерідко недооцінюють найсильніший вплив цієї речовини.

Читайте також: Каву краще пити з цукром

Насправді, щоб відчути приплив енергії, достатньо 16 – ї частини чайної ложки чистого кофеїну, чверть ложки може призвести до неприємних наслідків – серцебиття, неспокою, яке може швидко перейти в депресію. Вчені встановили, що сьогодні кожна 20 -а людина відчуває підвищенне занепокоєння і дискомфорт. Така розплата за пристрасть до кофеїну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button