Всесвіт

Астрономи пояснили існування незвично важких чорних дір

Аномально великі чорні діри масою близько маси зірки і вище, існування яких раніше довели вчені з місії LIGO, утворюються в результаті злиття безлічі більш дрібних об’єктів, що знаходяться в околицях надмасивних чорних дір. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Флориди, робота опублікована в журналі Physical Review Letters.

Відомо, що чорні діри діляться на дві категорії — надмасивні об’єкти, розташовані в центрах галактик і масою від декількох мільйонів до декількох мільярдів мас Сонця, і більш дрібні об’єкти зоряної маси.

Вважалося, що маса об’єктів другої категорії обмежена — вона не може бути менше 10 мас Сонця (інакше ядро не перетвориться на чорну діру) і не більше 50 (інакше об’єкт вибухне ще до початку процесу перетворення у чорну діру).

Однак у травні 2017 року дослідники з обсерваторії LIGO виявили сліди формування такого об’єкта, маса якого була більш ніж в 51 разів більше сонячної. Тепер дослідники склали комп’ютерну модель і з’ясували, як відбувається формування цих порівняно невеликих чорних дір.

«Природа злиття деяких чорних дір, які відкрили LIGO і VIRGO, як і раніше залишається невідомою для нас. Ми з’ясували, що якщо звичайні чорні діри періодично потрапляють в околиці надмасивних чорних дір у центрах галактик, то майже всі з них переживають ланцюжка злиттів, які допоможуть їм «переступити» через межу максимальної маси», – розповідає Імре Бартош, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button