Людина

Море діє на психологічне здоров’я краще, ніж ліс

Прогулянки на природі корисні як для фізичного, так і для емоційного здоров’я. Як показало останнє дослідження, пляжі і берегові лінії ефективніше підвищують енергію і покращують самопочуття, ніж відвідування парків і лісів.

Фотограф: Artem Beliaikin

Міністерство навколишнього середовища та продовольства Великобританії опублікувало нову доповідь про терапевтичний ефект прибережних районів. У даній роботі наводяться 46 наукових досліджень, що підтверджували цю заяву.

За спостереженнями вчених, люди часто говорять, що відчувають більше енергії після відвідування пляжів, ніж після парків і зелених зон. Також наголошується, що люди щасливіші, проводячи час у моря, ніж в будь-якому іншому природному середовищі, йдеться в доповіді. В огляді підкреслюється важливість захисту морських районів, оскільки респонденти досліджень говорять, що вони відчувають себе краще, коли місце виглядає більш «диким» і недоторканим.

Крім того, ті, хто живе біля моря, мають краще психічне здоров’я, ніж ті, хто знаходиться далеко від берегової лінії. Також перша група людей частіше займається фізичною активністю. Експерти називають це «ефектом блакитного тренажерного залу».

«Будь то заняття спортом, прогулянки, спостереження за дикою природою або просто милування пейзажем для багатьох з нас проводити час біля моря не тільки надзвичайно приємно, але і цілюще впливає на наше самопочуття», — говорять автори. «Це усвідомлення робить ще більш важливим факт турботи про довкілля».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button