Технології

Військові будуть будувати об’єкти за допомогою 3D

Американські військові планують будувати бетонні будівлі за допомогою спеціального 3D-принтера. Це суттєво прискорить будівництво, зробить його дешевшим і ліквідує простір для корупції.

Управління військово-морських досліджень і Національний науковий фонд Countour Crafting розробляють технологію будівництва бетонних будівель за допомогою тривимірного друку. Один з авторів нової технології, професор Берок Хошневіс (Behrokh Khoshnevis) з Університету Південної Каліфорнії, заявляє, що будівельний принтер може побудувати будівлю площею 230 кв. м всього за один день. При цьому принтер може друкувати будівлі в декілька поверхів з найскладнішим плануванням, яке можна уявити.

453fd_resized

Інтерес військових до будівництва за допомогою тривимірного друку пояснюється недосконалістю сучасних технологій будівництва, які не підходять для розгортання у віддалених регіонах без відповідної інфраструктури. З іншого боку, тривимірний принтер з командою інженерів можна привезти на місце за допомогою військово- транспортного літака і вже на місці за тиждень звести надійний укріплений польовий табір.

Читайте також: 3D-принтер – вирішення утилізації пластику

Звичайний житловий будинок двоє операторів будівельного 3D-принтера можуть звести за добу. Важливу роль вони в майбутньому відіграють і при http://uks52.ru/, зведенням яких сьогодні займаються різноманітні фірми. Одна з них – УКС-52 – автоматизація процесів якої дозволяє відстежувати собівартість і фінансовий стан об’єкта будівництва в режимі on-line, і дає можливість приймати оперативні управлінські рішення.

Будівельний принтер, як і звичайний настільний 3D-принтер, також виготовляє об’ємні об’єкти, укладаючи сировину шар за шаром. Однак, замість пластмаси він використовує швидко тверднучий бетон, з якого зводиться фундамент, стіни і дах будівлі. Форма будівлі може бути будь-якою, причому алгоритм може самостійно розраховувати міцність будівлі, зводячи споруди, здатні витримати тиск до 10 000 psi. Для порівняння: звичайні споруди витримують тиск приблизно 7000 psi, а споруди, що витримують 14500 psi і вище, вважаються надміцними.

Спеціальний роботизований кран, оснащений соплом для розпорошення бетону, здатний не тільки побудувати сам каркас будівлі з прорізами для вікон і повітроводами, а й створити його з усіма необхідними отворами і виїмками для монтажу каналізації, освітлення та інших комунікацій.

[youtube]besUfMQ8fNI[/youtube]

На думку Берока Хошневіса, тривимірнмй друк в будівництві може вирішити безліч проблем сучасної будівельної галузі. Насамперед, різко знизиться травматизм на будівництвах, який щорічно забирає тисячі життів. Крім того, зниження кількості технологічних етапів будівництва та спрощення всього процесу в цілому, дозволить знизити корупцію в даній галузі. Розрахунки показують, що завдяки високій швидкості будівництва, зменшення кількості необхідного обладнання, енергоресурсів і персоналу, вартість будівель повинна знизитися.

Читайте також: Перша в світі квартира на воді почне будуватися в 2014 році

Крім військового застосування нової технології, тривимірний друк в будівництві може використовуватися при зведенні житлових баз на Місяці, астероїдах та інших планетах. Напевно через кілька десятиліть тривимірний друк набуде поширення і при будівництві звичайних житлових будинків.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button