Технології

Створено ракетний двигун, що працює від вибухів

Китайські вчені заявили, що розробили новий тип ракетного двигуна, що приводиться в дію вибуховими ударними хвилями.

Двигун внутрішнього згоряння з безперервною обертовою детонацією, розроблений професором Ван Біном і його колегами зі школи аерокосмічної техніки Університету Цінхуа в Пекіні, приводиться в рух вибуховими ударними хвилями, що обертаються подібно торнадо зі швидкістю, що перевищує швидкість звуку.

Ідея двигуна, що працює на вибуху, була запропонована радянськими вченими ще в 1950-х роках для запуску ракет на орбіту. За їх задумом, цей тип двигуна повинен був бути більш ефективним, ніж звичайний ракетний двигун. За минулі роки було побудовано безліч прототипів, але більшість з них мали циліндричну камеру згоряння, яка робила двигун занадто важким для реальних застосувань.

За словами Ван Біна, його команді вдалося вирішити проблему, зменшивши камеру згоряння до невеликого диска.

“Раніше вважалося, що нова компоновка занадто складна для створення, оскільки вона вимагає повної переробки майже всіх компонентів, але наші тести довели, що технологія працює. Паливо згорає набагато ефективніше при детонації, і ракета з вибуховим двигуном може втратити 50% палива в порівнянні зі звичайними ракетними двигунами”, – розповів вчений.

За його словами, детонаційний двигун може бути ідеальним джерелом енергії для гіперзвукових літаків або ракет, що летять в атмосфері зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку. Двигун може використовувати кисень з повітря для зменшення ваги палива, що перевозиться літальним апаратом або ракетою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button