Людина

Зменшення певних частин мозку призводить до погіршення слуху

Ученим давно відомо, що коли людина старіє, її мозок зменшується в розмірах. Нове дослідження, проведене в університеті Джонса Хопкінса в штаті Меріленд, припускає, що літні люди, які страждають від втрати слуху, швидше за все, схильні до більш інтенсивного зменшення мозку.

Результати наукової роботи, в ході якої вчені проаналізували дані 126 чоловік у віці від 56 до 86 років, були опубліковані в журналі NeuroImage.

vtrata_sluhu

За час експерименту учасники повинні були пройти магнітно-резонансну томографію (МРТ), фіксувати зміни мозку. Пацієнти також пройшли слухові тести. У 71 учасника слух був у нормі, в той час як у 51 учасника були порушення слуху з мінімальною втратою в зоні чутності в 25 децибел.

У ході аналізів результатів МРТ було виявлено, що учасники, які мають вади слуху відчували мозкову атрофію в більш швидкому темпі, ніж ті випробуванні, хто має нормальний слух. Порушення слуху було пов’язано з підвищенним «всиханням» певних областей мозку, в тому числі у верхній, середній і нижній скроневих звивинах. Ці частини мозку відіграють роль в обробці мови і звуку.

Автор дослідження, доктор Френк Лін заявив, що люди з втратою слуху, як правило, рідше використовують мову, тому структури мозку, пов’язані з цими процесами, швидше за все, скорочуються через відсутність належної стимуляції. Доктор Лін також зазначив, що середні й нижні скроневі звивини пов’язані з пам’яттю і пізнавальними здібностями, а дослідження показали зв’язок цих мозкових областей з когнітивними порушеннями і хворобою Альцгеймера.

За даними Національного інституту глухоти та комунікативних розладів (NIDCD), близько 36 млн. дорослих американців мають певну ступінь втрати слуху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button