Фото

5 явищ, які можна спостерігати тільки з вікна літака (фото)

Експерт з атмосферних оптичних ефектів Ліс Коулі поділився на порталі НАСА декількома найбільш цікавими ефектами, які можна спостерігати з вікна літака.

1. Глорія

5 явлений, которые можно наблюдать только из окна самолета
На стороні, яка протилежна Сонцю, можна бачити ефекти, пов’язані з ним — хмари під літаком можна сприймати як полотно, на якому відображаються всі фарби. Коулі зазначив, що якщо літак летить досить низько, можна побачити його тінь, яку оточує яскраве світіння — одне або кілька кілець. Ці кільця з’являються через дифракцію відбитого в крапельках води світла. Чим більше однакових розміром крапель в хмарі, тим більше кілець можна побачити. Таке явище називають глорією (кольорові кільця світла на хмарі навколо тіні).

2. Ефект протистояння

5 явлений, которые можно наблюдать только из окна самолета
Якщо під літаком хмар немає, тоді можна спостерігати інший оптичний ефект (особливо якщо літак пролітає над сосновими лісами) — яскрава пляма світла, що рухається уздовж землі під літаком. Світіння, яке завжди утворюється в точці, протилежної Сонцю, і зазначає точку, в якій тіні об’єктів, наприклад, дерев, повністю не видно — дані області, отже, виглядають яскравіше, ніж навколишній простір.

3. Гало

5 явлений, которые можно наблюдать только из окна самолета
На сонячній стороні можна спостерігати різні гало. Крижані гало — це кільця і арки світла, які утворюються завдяки кристаликам льоду в хмарах, що розташовані високо. Зазвичай, в них можна бачити всі кольори веселки, однак веселкою вони не є. З землі потрібно дивитися вгору, щоб їх побачити, перебуваючи в літаку — вниз. Інколи можна побачити навіть світловий стовп — смугу світла, яка тягнеться від Сонця. Часом можна побачити відображення Сонця в плоских кристалики льоду в хмарах — субсонце.

4. Спотворення Сонця і Місяця

5 явлений, которые можно наблюдать только из окна самолета
Схід і захід Сонця на великих висотах також особливий — швидкість літака може зробити їх швидше або навіть повільніше, ніж зазвичай. Крім того, Сонце може здатися приплюснутим, оскільки його світло заломлюється в 2 рази сильніше звичайного при проходженні щільних шарів атмосфери. Під час нічного перельоту можна побачити схід Місяця — його спотворення і сплющення відбувається з тієї ж причини.

5. Небо насиченого темного кольору

5 явлений, которые можно наблюдать только из окна самолета
Небо над літаком володіє більш насиченим синім і фіолетовим кольором — велика частина земної атмосфери знаходиться під літаком і набагато менше молекул може розсіяти сонячний колір, надавши небу світло-блакитний відтінок.

Кнопка «Наверх»