Фото

Пішохідний міст-трансформер в Нідерландах (фото)

26 % території Нідерландів знаходиться нижче рівня моря, а значить повені тут – це не рідкість. Особливо добре відомо це стихійне лихо 2000-річному місту Неймеген, розташованому на річці Вааль. У місті, звичайно, відмінна інфраструктура, стійка до повеней, але один пішохідний міст в ньому працює досить оригінально. Творці мосту Заліге зробили перехід, який видозмінюється разом із навколишнім середовищем.

Він з’єднує північний берег річки з невеликим островом, що є частиною громадського парку. Архітектори наважилися на дуже незвичайний варіант при проектуванні: шлях йде то вгору, то вниз і в якийсь момент знаходиться на рівні заплави річки в парку. Коли річка знаходиться в межах свого нормального рівня, пішоходи можуть пройтися по всьому мосту. Але коли рівень води підвищується, то міст набуває незвичайну форму: основна його частина йде під воду, а на поверхні залишається тільки ряд бетонних стовпчиків, що стирчать з води, по яким і стрибають люди.

Міст відкрився в 2016 році, а в січні 2018 він знову потрапив у газети, оскільки в Неймегені вода піднялася до свого рекордного рівня за останні 15 років. Тепер міст Заліге можна перейти тільки по стовпчикам. Городяни масово зібралися біля мосту, щоб на власні очі спостерігати мінливий річковий пейзаж, фактично ігноруючи вказівки влади, яка радять не ходити в парк, оскільки річка продовжує виходити з берегів. Зрештою вода стала настільки високою, що покрила навіть стовпчики, проте очевидці встигли зробити кадри, що демонструють інноваційний підхід до старої проблеми в плані містобудування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button