Ґаджети

5 кращих способів надійно убезпечити свій Android-смартфон в 2019 році

Найпопулярніша операційна система у світі – Android. Понад 86% коли-небудь проданих пристроїв працюють під управлінням «зеленого робота». Звичайно ж, у зв’язку з тим, що ком’юніті Android-користувачів набагато більше, ніж у Apple або будь-якої іншої мобільної платформи, їх пристрої набагато більше піддані атакам хакерів.

Кажуть, що останні версії ОС Android стали значно безпечніше. Однак, неправильно було б ігнорувати той факт, що зі збільшенням ефективності засобів для боротьби з кіберзагрозами зростає і рівень хакерських атак. Зараз ці хакерські атаки є цілим комплексом складних і продуманих дій, які працюють ефективно, як ніколи раніше. Для того, щоб максимально відгородити себе від подібних атак, існує дії, список яких ми привели в цьому матеріалі.

Ефективні способи підвищити безпеку вашого Android-смартфона

Не встановлюйте додатки з ненадійних джерел

В магазині мобільних додатків Play Store знаходяться мільйони всіляких додатків від різних розробників зі всього світу і шанс того, що ви знайдете в цьому магазині хоча б один заражений додаток практично дорівнює нулю, оскільки Google ретельно перевіряє кожний додаток перед публікацією його в магазині. Крім цього, існує величезна ком’юніті користувачів, які тут же повідомляють Google про підозрілі додатки, якщо такі їм трапляться.

Тепер, коли у вас вже є чудове місце з купою всіляких додатків, навіщо йти на сторонні ресурси і викачувати звідти? Деякі користувачі все ж таки це роблять. Просто пам’ятайте, що будь-який “.апк”-файл, який вийдете де-небудь, але не в Play Store, може містити або, швидше за все, містить в собі вірус, який може зашкодити вашому пристрою. Тому не завантажуйте і не встановлюйте ніякі програми з інших джерел, крім Google Play Store.

Завжди оновлюйте операційну систему, а особливо, якщо в ній містяться виправлення, що стосуються безпеки

Ймовірно, ви прожили в печері не менш як рік, якщо ніколи не чули про серії документів Vault 7, які публікував ресурс WikiLeaks. Щоб освіжити вашу пам’ять, в цих документах містилася опис глобальної програми ЦРУ США щодо стеження за людьми і злому електронних пристроїв, таких як смартфони під управлінням ОС Android і iOS, комп’ютери під управлінням Windows і розумні телевізори Samsung.  Найбільш помітною з цих практик було використання уразливості в старих версіях ОС Android. Ці інциденти є гарним нагадуванням про те, що завжди необхідно оновити операційну систему до актуальної версії, щоб не стати черговою жертвою урядових спецслужб або хакерів.

Використовуйте інструменти, які підтримують наскрізне шифрування

Сьогодні ми потребуємо шифруванні наших даних, як ніколи раніше. Для запобігання витоку інформації з наших мобільних пристроїв можна використовувати спеціальні месенджери чи email-клієнти, але більш ефективним способом буде використання віртуальної приватної мережі (VPN).

Для тих, хто не знає що таке VPN, пояснимо. Віртуальні приватні мережі дають вам можливість захистити свій інтернет-трафік, підключившись до інтернету через зашифрований канал. Канал шифрує весь трафік, який передається через нього. В результаті ви отримуєте гарантію цілісності ваших даних, а також вашої конфіденційності. Докладніше про цю технологію можна почитати в інтернеті, і там вибрати, який VPN використовувати.

Знайдіть і встановіть собі додаток для пошуку смартфона на випадок його крадіжки або втрати

Поки це не станеться ви навряд чи коли-небудь задумувалися про необхідність мати на своєму смартфоні подібний додаток, але повірте, краще перестрахуватися. Такі додатки схожі один на одного більшістю своїх функції (відстеження місцезнаходження втраченого гаджета), але деякі, на відміну від інших, можуть робити фото злодія і надсилати їх вам на пошту або SMS на вказаний номер, наприклад.

Завжди оновлюйте свій мобільний антивірус до актуальної версії

У наш час кожному пристрою потрібна антивірусна програма. Віруси і шкідливі програми бувають різного роду і можуть потрапити до вас на смартфон з різних джерел. Ви ніколи не дізнаєтеся, коли ваш пристрій уражено вірусом. Тому вам необхідний оновлений антивірус для автоматичного виявлення і вміщення в карантин вірусів, а також для забезпечення безпеки вашого пристрою.

Я сподіваюся, що це керівництво допоможе вам краще зрозуміти, як захистити свій мобільний пристрій.

Натхнення: androidinsider.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button