Ґаджети

Вчені: Метод блокування смартфона видає вік користувача

Представники Університету Британської Колумбії з’ясували, як визначити вік власника смартфона з того, як він користується блокуванням. З’ясувалося, що люди у віці частіше покладаються на функцію автоматичного блокування і воліють використовувати PIN-коди.

Літні користувачі з більшою ймовірністю розблокують свої телефони, коли вони знаходяться в нерухомому стані, наприклад, під час роботи за столом. У дослідженні взяли участь 134 добровольці у віці від 19 до 63 років за допомогою спеціального додатка, встановленого на їхніх телефонах Android. Два місяці поспіль додаток збирав дані про події блокування і розблокування, про вибір автоматичного або ручного блокування, а також про те, чи був телефон заблокований або розблокований під час руху. Додаток також записує тривалість користувацьких сесій. Аналіз показав, що літні користувачі використовували свій телефон рідше, ніж молоді. Для кожного 10-річного інтервалу зростало відповідне зниження числа користувацьких сесій на 25%.

По мірі старіння чоловіки набагато частіше покладаються на автоматичні замки, ніж на ручне блокування своїх пристроїв, в порівнянні з жінками. При цьому останні в середньому використовують свій телефон довше, ніж чоловіки. Однак представники сильної статі у віці 50 років реєструють більш тривалі сеанси використання, ніж жінки того ж віку. Експерти впевнені, що при розробці нових систем аутентифікації смартфонів слід враховувати такі фактори, як вік, а пристрою повинні дозволяти користувачам вибирати метод блокування, що відповідає їх потребам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button