Всесвіт

Виявлена зірка з «інопланетними мегаструктурами»

Міжнародна група професійних астрономів і астрономів-любителів виявили нову зірку EPIC 204376071, яка нез’ясовним чином поки змінила свій блиск протягом дня. У іншого подібного світила — зірки Таббі — ряд фахівців запідозрили наявність гігантських штучних споруд на зразок сфери Дайсона. Стаття вчених опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

EPIC 204376071 знаходиться в 440 світлових роках від Землі і є червоним карликом, чия маса дорівнює 0,16 маси Сонця. Астрономи помітили, що протягом одного дня сталося разове пікове зменшення яскравості зірки на 66 відсотків. Зміна кривої блиску була асиметричною, тобто затінення відбувалося швидше, ніж подальше посвітління. Крім того, у EPIC 204376071 крива блиску більше не змінювалася протягом 160 днів спостереження.

У 2017 році вчені спостерігали схожу картину затемнення у KIC 10403228, який, на думку вчених, являє собою систему з планетою-гігантом, має кільця, подібно Сатурну. Результати моделювання показали, що обертання екзопланети з кільцями з періодом 28 днів на відстані від зірки, рівному десятої частини відстані від Сонця до Землі, створить спостережувану картину. При цьому система кілець повинна бути в 4,2 раза більше діаметра зірки. Однак це суперечить даним, згідно з яким затемнення відбувається раз на 160 днів як мінімум.

Згідно з іншою версією, між Землею і KIC 10403228 пройшла хмара пилу, щільна на передньому краю і стає більш прозорою справа наліво. Однак змодельована крива блиску для цього випадку також не цілком відповідає спостереженнями. Дослідники вважають, що обидва пояснення малоймовірними, однак не неможливі.

Для визначення цієї причини падіння блиску потрібно буде виміряти радіальну швидкість зірки, щоб довести або спростувати наявність тіла, що обертається навколо неї, а також провести спостереження за допомогою адаптивної оптики для виявлення розсіювання світла від пилових структур.

Зірка Таббі відома змінами світності в 2015 році. Яскравість зірки падала на 22 відсотки через різні проміжки часу. Деякі вчені припустили, що причиною цього може бути гігантська астроінженерна споруда, побудована позаземною цивілізацією, наприклад сфера Дайсона. Проте в даний час астрономи схиляються до версії, що аномальна поведінка зірки пояснюється хмарою пилу або іншими небесними тілами природного походження.

Кнопка «Наверх»
Закрыть