Здоров'я

5 найшкідливіших міфів про їжу

Якщо ви вірите в ці міфи, то можете втратити масу цінних і корисних для здоров’я поживних речовин. Тому давайте дізнаємося правду.


Міф №1: Вуглеводи шкідливі для нас. Не всі вуглеводи однакові. Ті, що надходять з білого хліба і рису, солодких газованих напоїв і інших продуктів з високим ступенем перероблення, можуть сприяти збільшенню ваги і підвищувати ризик серйозних проблем зі здоров’ям. Але вуглеводи з цільних продуктів, багатих на клітковину, таких як цільнозернові, бобові, фрукти і овочі, можуть знизити ризик хронічних захворювань.

Міф № 2: Ніколи не пропускайте сніданок. Сніданок – не найважливіший прийом їжі за день, і не потрібно вважати, що ви повинні його їсти завжди. Ви можете пропустити цей прийом їжі, якщо вранці не голодні, і відразу перейти до обіду. Крім того, перший прийом їжі протягом дня не потрібно отримувати дуже рано.

Міф № 3: Завжди їжте свіжі продукти. Іноді заморожені продукти можуть бути корисніше від свіжих. Продукти заморожуються на піку стиглості, тоді як деякі свіжі фрукти і овочі збирають до того, як вони дозріють. Крім того, під час транспортування і тривалого магазинного зберігання може знизитися харчова цінність навіть найсвіжіших продуктів.

Міф № 4: Уникайте глютену. Глютен це білок, що міститься в пшениці, житі, ячмені та деяких інших зернах. Непереносимість глютену – нездатність організму перетравлювати або розщеплювати цей білок (целіакія). Це може викликати проблеми з травною системою. Але більшість людей (близько 90%) на целіакію не страждають. Якщо у вас немає чутливості до глютену, ви можете їсти корисні продукти, наприклад, цільнозернові.

Міф № 5: Будь-який свіжий сік – корисний напій. При створенні соку відокремлює клітковину від фруктів або овочів, що робить напої більш концентрованим джерелом цукру і означає більш високу глікемічне навантаження. Отже, вживання соку може підвищити рівень цукру в крові. Завжди краще вживати цільні фрукти та овочі, пише The Health Site.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button