Екологія

Клімат Арктики став іншим

Нове дослідження, проведене американськими вченими з Національного центру атмосферних досліджень, говорить про те, що клімат в Арктиці вже змінюється. Якщо викиди парникових газів не скоротяться, то викликане цим ефектом прискорення «розігріву» регіону, змінить там клімат вже значно.

Image by Adam Derewecki from Pixabay

Коливання в режимах погоди були в Арктиці завжди. Зими могли бути тепліше або холодніше, а періоди дощів більш тривалими. Але зараз, автори дослідження виявили, що такі зміни вже настільки сильні, що вони виходять за рамки коливань, а говорять про те, що клімат стає іншим. Наприклад, вони вважають, що навіть в дуже холодні року вже більше не буде такої кількості річного морського льоду, як було ще кілька десятиліть тому.

Вчені скористалися даними багаторічних спостережень, а також комп’ютерним моделюванням. Вони визначили межі «старого клімату Арктики» і, то коли регіон вже вийде з цих меж в новий клімат. У моделях враховувалися сценарії викидів парникових газів RCP 8.5. Також вони скористалися п’ятьма головними кліматичними моделями, які використовувалися в міжнародному дослідницькому проєкті CMIP5. На основі всіх цих даних, вони прийшли до висновку, що вже в 90-і роки минулого століття Арктика фактично вже вступила в новий клімат.

Також згідно з моделюванням, вони вважають, до кінця століття Арктика може бути щорічно вільною від більшої частини морського льоду на 3-10 місяців на рік. Це за умови, що викиди парникових газів залишаться на тому ж рівні. Вони вважають, що і кількість опадів значно збільшиться. До середини століття сезон дощів в континентальних регіонах триватиме 20-60 днів, а до кінця століття 60-90 днів.

«В Арктиці, ймовірно, будуть екстремальні умови, які стосуються морського льоду, опадів і температури. Нам потрібно змінити визначення арктичного клімату »- вважає провідний автор дослідження Лаура Ландрам.

Регіони крайньої Півночі «нагріваються» швидше ніж, інші. Одна з причин полягає в тому, що лід, який розтанув, раніше відображав сонячні промені, а тепер «темний» океан, навпаки, притягує їх, і, відповідно, тепло.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»