Фото

5 незвичайних підводних будинків

Кожен, хто читав наукову фантастику, мабуть, хоч раз замислювався над тим, що було б круто жити в якомусь незвичному місці, наприклад, під водою. За останні півстоліття люди неодноразово намагалися втілити цю фантазію в реальність і небезуспішно. Для тих, хто готовий розщедритися на кругленьку суму і не проти жити по сусідству з парочкою тигрових акул, є кілька варіантів проживання в підводному світі.

1.

Підводна лабораторія Ла Чалупа. Підводна наукова станція біля берегів Пуерто-Ріко La Chalupa Research Lab, яка належала Taco Bell, після закінчення свого терміну служби була перероблена в підводний готель, що став популярним серед знаменитостей. Вся структура повністю занурена у воду і знаходиться на дні лагуни. При цьому вона контролюється за допомогою центру управління, що знаходиться на суші. У підводному готелі є дві спальні з кондиціонерами і загальна вітальня зона, оснащена телевізором, DVD-плеєром і мобільним телефоном. Також у спальнях є гігантські скляні ілюмінатори, у які полюбили заглядати дайвери.

2.

Суб-біосфера. Однією з найбільш амбітних спроб створити підводне житло є проект Філа Полі. Саме підводне місто складається з декількох поверхів, розміщених в окремих капсулах, кожен з яких буде вміщати до 100 жителів. Суб-біосфера повинно бути повністю самодостатнім і забезпечувати своїх жителів їжею і електроенергією. Невідомо, чи втілиться в життя настільки сміливий проект, але Полі продовжує невпинно шукати фінансування, щоб почати роботу над ним.

3.

Коншельф. Найвідоміший дослідник світового океану Жак Ів Кусто першим створив підводні науково-дослідні будови, в яких можна було жити. Варто зазначити, що проект Conshelf не був призначений для довгострокового проживання, незважаючи на те, що в цьому підводному гігантському металевому барабані існувало більшість зручностей звичайного будинку. Всього існувало три ітерації проекту, а в останньому Conshelf III, спорудженому на глибині 100 метрів, протягом місяця під водою жили шість дослідників. Вперше ідея втілилася в життя в 1962 році, коли був створений Conshelf I в 10 метрах під поверхнею Середземного моря біля берегів Марселя. У ньому жило і працювало двоє вчених протягом тижня. Підводний будинок був оснащений бібліотекою, телебаченням і радіо.

4.

Підводна лабораторія Галатея. SeaOrbiter концепція повністю мобільного об’єкта, призначеного для підводних досліджень. Це свого роду підводний космічний корабель, що дрейфує в океані по всьому світу. В якості натхнення для проекту послужила підводна лабораторія Галатея, яка була відкрита Жаком Ружері в 1977 році. Керівники проекту планують незабаром розробити підводні транспортні засоби, які дозволили б їм вивчати океан на глибинах до 6000 метрів.

5.

Силеб. Однією з найбільш ранніх спроб дозволити людям жити під поверхнею океану був проект Sealab дослідна лабораторія Taco Bell. Подібно Conshelf, проект Sealab також пройшов три ітерації. Перший Sealab був запущений біля берегів Бермудських островів в 1964 році, але був швидко закритий у зв’язку зі штормом. Sealab II був запущений в 1965 році і в ньому вже був ряд зручностей, таких як гаряча вода і холодильник. 17-метрова станція могла занурюватися на 62 метри. Sealab III був запущений в 1969 році біля берегів Каліфорнії, але проект закінчився трагедією, коли всередину об’єкта почала просочуватися вода, а невдала спроба ремонту призвела до смерті акванавта Беррі Кеннона.

Натхнення: ostrnum.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть