Фото

10 найбільших підводних флотів у світі

Щороку країни витрачають мільярди доларів на свої збройні сили. Армії, військово-повітряні сили і флот отримують щедрі суми фінансування для підтримки існуючого рівня боєготовності, розробляючи і закуповуючи все нові зразки озброєння. За останні кілька століть держави світу швидко зрозуміли важливість і необхідність військово-морського флоту. Будучи не тільки символом влади і багатства, сильний флот може проектувати силу, використовуватися в якості політичного інструменту, захистити комерційні лінії і доставити свої війська в будь-яке місце світу.

Для багатьох народів одним з найбільш важливих і універсальних компонентів їх флотів є підводний човен. Перший підводний човен був побудований в 17 -м столітті. Протягом наступних кількох сотень років, підводний човен пройшов великий шлях еволюцій, значно поліпшив свою рухливість, практичність, летальність і загальні можливості. Сьогодні підводні човни – це грізна сила, яка наводить жах на ймовірного противника. Сьогодні ми подивимося на 10 найбільших підводних флотів у світі. Цей список побудований за загальною кількістю дизель-електричних і атомних човнів у держави.

Південна Корея – 14 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-01_resized

Починає цей список підводний флот Південній Кореї. ВМС Республіки Корея в даний час мають у своєму розпорядженні флот з 14 дизель-електричних підводних човнів. В даний час, 12 з цих підводних човнів є німецьким підводним човном Тип 209 і Тип 214, в той час як два надмалі підводні човни побудовані в Кореї. Невеликий човен Тип 214 має вісім торпедних апаратів і можливість вести вогонь протикорабельними ракетами і мінами.

Туреччина – 14 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-02_resized

Всі підводні човни ВМС Туреччини є дизель-електричними човнами і належать до німецького варіанту Тип 209. Ці підводні човни є одними з найбільш експортованих типів. При вартості близько 290 млн. доларів, Тип 209 має можливість стріляти протикорабельними ракетами «Гарпун». З наступного року ВМС Туреччини планує замінити Тип 209 сучаснішими німецькими дизель-електричними підводними човнами Тип 214.

Ізраїль – 14 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-03_resized

Коли думаєш про морську державу, Ізраїль вже точно не приходить на думку. З військової точки зору, більшість людей бачать Ізраїль як сухопутну державу. І проте відомо, що ізраїльський військово-морський флот в даний час має в своєму розпорядженні 14 підводними човнами (хоча більшість інтернет-джерел повідомляють, більш низькі цифри). Найвідоміші тут є човни Dolphin. Побудовані в Німеччині з 1998 року, підводні човни класу Dolphin є дизель-електричними, вони здатні нести і здійснювати стрільбу ізраїльською ядерною зброєю.

Японія – 16 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-04_resized

Сьогодні підводні сили Японії складаються з дизель-електричних підводних човнів. Найстаріший з них був побудований в 1994 році. Новітні підводні човни Японії ставляться до класу Soryu. Вони створені із застосуванням новітніх технологій, мають діапазон дії в 11000 кілометрів і можуть стріляти ракетами, торпедами і мінами.

Індія – 17 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-05_resized

В даний час, переважна більшість підводних сил Індії складається з дизель-електричних підводних човнів, побудованих на російських і німецьких верфях. Ці судна дозволили Індії показати свою міць в прибережних водах і в Індійському океані протягом останніх 25 років. Зовсім недавно, було вжито заходів, щоб створити індійський ядерний підводний флот. Оренда в Росії підводного човна класу Акула і розробки Індією своєї ядерної військової програми – явні ознаки того, що Індія хотіла б значно розширити можливості свого підводного флоту. Враховуючи час і витрати, пов’язані зі створенням атомних підводних човнів, цілком імовірно, дизель-електричні човни залишаться кістяком ВМС Індії протягом наступних кількох років.

Іран – 31 підводний човен

foto_cikavosti_05.10.2014-05-06_resized

Ні, це не помилка, Іран в даний час дійсно володіє п’ятим за величиною підводним флотом в світі. За останні кілька років, Ісламська Республіка Іран приступила до розробки нових надводних кораблів і підводних човнів. Підводні сили були, і в значній мірі залишаються, зосередженими на прибережних операціях та операціях в акваторії Перської затоки. Найбільш сучасні підводні човни – це три дизель-електричні човни російського виробництва класу Кіло. Побудовані в 1990-і роки, ці підводні човни забезпечують Іран можливістю патрулювати більш 11000 кілометрів і становлять реальну загрозу для будь-яких військово-морських сил, що наближаються до іранських берегів.

Росія – 63 підводні човни

foto_cikavosti_05.10.2014-05-07_resized

З розпадом Радянського Союзу на початку 1990-х років, радянський ВМФ, як і більшість радянських військових сил, отримував недостатнє фінансування та технічне обслуговування. За останні кілька років ця ситуація змінилася, Росія прагне реформувати і модернізувати свої збройні сили. Росія має у своєму розпорядженні близько 30 ядерних підводних човнів.

foto_cikavosti_05.10.2014-05-08_resized

За останні 30 років, військові сили Китаю пройшли програму масового розширення та модернізації. На додаток до наземних і повітряних сил, підводний флот зазнав істотного розвитку в цілях розширення функціональних можливостей. В даний час Китай має в своєму розпорядженні близько 50 дизель-електричними підводними човнів, які складають основу підводного флоту. Крім цього у Китаю в якості сил ядерного стримування є кілька ядерних підводних човнів з балістичними ракетами.

США – 72 підводні човни

foto_cikavosti_05.10.2014-05-09_resized

Підводні сили ВМС США на подив не перші в цьому списку. Однак не дивлячись на те, Америка має у своєму розпорядженні другий за величиною підводний флот в світі, проте, мабуть, вони мають у своєму розпорядженні найпотужніший підводний флот. В даний час переважна більшість підводних човнів США є атомними, що означає, що при виконанні операцій в океані вони обмежені тільки кількістю їжі і води. В даний час найбільш численні підводні човни класу Лос-Анджелес, з з яких близько 40 перебувають в експлуатації. Побудовані між 1970 і 1990 роками, підводний човен класу Лос-Анджелес коштує близько 1 мільярда доларів, володіє водотоннажністю майже 7000 тонн, може занурюватися на глибину більше 300 метрів. Проте в даний час США почали замінювати ці човни часів холодної війни новими і більш сучасними підводними човнами класу Virginia вартістю близько 2,7 млрд. доларів.

Північна Корея – 78 підводних човнів

foto_cikavosti_05.10.2014-05-010_resized

Флот Корейскої Народної армії займає перше місце в цьому списку, маючи у своєму складі 78 підводних човнів. Всі підводні човни КНДР є дизель-електричними і всі вони водотоннажністю менше 1800 тонн. Потенційна небезпека цієї сили була продемонстрована в 2010 році, коли невелика 130 тонна субмарина класу Yono потопила південнокорейський корвет Чхонан. Тим не менш, підводні човни КНДР в значній мірі вважаються застарілими. Основна кількість підводного флоту складається зі старих човнів радянської епохи і малих саморобних прибережних підводних човнів. Малі північнокорейські підводні човни мають здатність проводити операцій в мілководних басейнах і в руслах річок. Під час війни їх можна використовувати для мінування, розвідки у ворожих гаванях і транспортування спецназу до ворожих берегів.

Натхнення: mainfun.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button