Різне

5 порад як правильно вибрати надійний банк для депозиту

foto_cikavosti_09.09.2014-018_resizedВ умовах економічної нестабільності і невизначеності ринкової ситуації, коли за один день можна втратити практично всі особисті заощадження, а часто і засоби до існування, практично кожен особливо прагне знайти безпечний спосіб не тільки зберегти зароблені кошти, а й не допустити щоб вони знецінилися. І якщо ви самі не знаєте, що для цього можна зробити, зайдіть http://bank-oformit-onlajn-zayavku.ru/ на сайт і отримайте інформацію де зможете довірити свої гроші тому, хто здатен ними розпорядитися належним чином, щоб мати при цьому як мінімум гарантії держави, прописані законом, що ви їх не втратите, а й зможете примножити.

Відкрити вигідний депозит в надійному Банку – один із способів зробити це.

Як же вибрати цей найнадійніший банк?

Хоча зробити це складно (оскільки немає абсолютно надійних банків), але є кілька критеріїв і кроків як це можна зробити практично або абсолютно безкоштовно, наприклад:

1. Перевірити чи є обраний Вами банк постійним учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЗ) і чи не виключався він з цього фонду протягом останніх 3-х років. У кожному разі якщо виникне ситуація коли банк з яких-небудь причин не зможе виконати свої зобов’язання, повернення суми Вашого депозиту, визначену Фондом або законом, держава гарантує (правда процес повернення навіть гарантованого може бути досить клопітким та затяжним).

2. Надійність банку залежить від його платоспроможності, тобто його здібності, спроможності виконати взяті на себе зобов’язання перед клієнтами і партнерами (вкладниками, кредиторами).

Зокрема зовсім не зайвим (і що практично ніхто з фізичних осіб не робить) буде зажадати у банку надати баланс або довідку про фінансовий стан, підтверджений аудитором (аудиторською фірмою), а також бізнес-план (особливо якщо цей банк функціонує менш 3-х років). Законність цієї вимоги прописана в законі.

Законність цієї вимоги прописана статтею 6 Закону України (ЗУ) «Про фінансові послуги та державне регулювання рінків фінансових послуг».

На підставі вимоги клієнта банки надають важливу для клієнта інформацію або надають йому можливість особисто ознайомиться з нею (можливо в відділенні банку), наприклад:

– Фінансові показники діяльності банку та документи, що підтверджують його економічний стан, які підлягають обов’язковій публікації (квартальна звітність: баланс, звіт про прибутки і збитки та ін., а також річна фінансова звітність, підтверджена зовнішнім аудитором);

– Список керівників і акціонерів як самого банку, так і його відокремлених структурних підрозділів (у разі якщо це відкрита інформація);

– Перелік послуг, що надаються банком, а також їх ціну;

– Іншу інформацію та консультації з питань надання банківських послуг.

3. Перевірте (на скільки це можливо) достовірність, доступність для розуміння і правдивість отриманої інформації. Надана банком інформація має бути викладена мовою, зрозумілою не лише фахівцеві в області фінансів, без двозначних фраз і застережень, повинна містити конкретні дані, які можна перевірити (адже надійність відносин багато в чому залежить від чесності та відкритості обох Сторін).

Зіставте фактичні дані, які Ви отримали, з рекламою банку і відгуками інших клієнтів (наприклад, Ваших друзів), офіційних незалежних сайтів, форумів і т.п. (В тому числі і рівень ставок по депозитах фактичний і декларований банком, наприклад банк заявляє: 20% річних на річний депозит з виплатою відсотків в кінці терміну, але потім з’ясовується, що є комісія при поверненні депозиту, або ці 22% банк нараховуватиме тільки 1-й місяць, а потім 12%, в підсумку реальна прибутковість депозиту значно впаде і т.п.).

Якщо бачите невідповідність (розбіжність) хоча б 30% отриманої інформації або що не вселяють довіри хитрі виверти (ігри цифрами та словами) – краще пошукайте інший банк.

А якщо важлива для Вас інформація «покрита мороком і таємницею», тобто отримати її офіційно від банку не представляється можливим або написана так, що в підсумку до кінця не зрозуміло «з якого боку її читати», це може бути приводом замислитися, чи взагалі потрібен Вам такий «партнер», про якого Ви практично нічого не знаєте, або знаєте тільки те, що він вам сам хоче донести (з реклами, відгуків різних «фахівців» і працівників цього ж банку і т.д.).

4. Вибираючи найбільш прийнятний для Вас рівень ставок за депозитами важливо пам’ятати, що високі ставки не завжди вказують на надійність банку, особливо якщо їх розмір дуже близький до розміру ставок по кредитах одного і того ж банку. Чим більш оптимально співвідношення цих ставок, тим більше стійкий банк, наприклад в період кризи.

Оновлену інформацію про середні ставки по банківських депозитах можна знайти на офіційному сайті НБУ, або на іншому серйозному порталі, наприклад: finance.liga.net/finmarket/deposit/.

5. Прийдіть у відділення банку і особисто подивіться «обстановку» і якість обслуговування (серйозний банк, як і інша організація, чітко відстежує такі «дрібниці», адже репутація дорожче). Самі поспілкуйтеся з обслуговуючим персоналом або банкіром і не бійтеся задавати всі Ваші запитання (Ви – господар своїх грошей, а банку вони потрібні для того, щоб заробити прибуток), наприклад уточніть умови повернення вкладу (готівкою або тільки на картковий рахунок); чи існує комісія за повернення, як розрахувати реальну ставку депозиту (навіть якщо Ви це знаєте, тут важлива реакція «потенційного партнера») та ін.

Надійний, поважаючий себе, серйозний банк цінує своїх клієнтів і не стане надавати завуальовану інформацію, хитрувати, або надавати неправдиву інформацію щоб залучити клієнта гучними пропозиціями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments