Різне

Для чого необхідно знати кількість кисню в крові

На сьогоднішній день технологічний прогрес зробив величезний крок вперед. Це зачепило всі сфери людського життя, проте особливо хочеться відзначити медицину. Сучасна апаратура дозволяє визначити величезну кількість хвороб на початкових стадіях їх розвитку, що дає можливість ефективно з ними боротися. Не так давно на ринку з’явилися прилади для вимірювання кисню в крові, проте докладної інформації про те для чого вони потрібні, а також особливості їх експлуатації знайти досить складно. Тому, розглянемо в цій статті такий прилад, як пальцовий пульсоксиметр.

Поняття  пульсоксиметрія з’явилося відносно недавно і має на увазі під собою один з методів (не інвазивний) визначення насиченості крові киснем. Даний показник найбільш часто необхідно відстежувати при проведенні операцій (під наркозом), і вчасного відновлення після неї. Також він знадобитися при лікуванні хворих, що знаходяться у важкому стані і під час кисневої терапії.

За допомогою пульсоксиметра також визначаються такі хвороби, як:
1. туберкульоз;
2. хронічні хвороби легенів;
3. захворювання дихальної системи і та багато іншого.

Стаціонарні прилади використовуються в лікувальних установах, а портативні можуть застосовуватися також і в домашніх умовах. Вся різниця полягає в тому, що останні менш точні.

Принцип дії  в крові грунтується на відмінностях у поглинанні насиченим і ненасиченим гемоглобіном інфрачервоного та червоного випромінювання. Прилад встановлюється на палець або мочку вуха. Окремі моделі обладнані спеціальними індикаторами, які сповіщають власника про помилкове встановлення. Перші моделі таких пристроїв не могли якісно визначати показники, якщо нігті були нафарбовані, що накладало певні незручності. У нових моделях ця проблема вже вирішена.

Варто також відзначити, що даний прилад досить популярний у професійних спортсменів, так як дозволяє відстежувати загальний стан організму, що в свою чергу дозволяє проводити тренування більш якісно.
Зовнішній вигляд всіх пальцевих пульсоксиметрів схожий. Як правило, вони мають дисплей, на якому висвічується рівень кисню в крові, а також частота серцевих скорочень. Що ж до джерела живлення, то застосовуються батарейки типу ААА, що дозволяє використовувати прилад протягом більш ніж тисячі вимірювань, або 18-20 годин безперервної роботи.

Придбати даний пристрій можна як через спеціалізовані магазини та аптеки, так і замовивши через інтернет. Однак перед придбанням ознайомтеся з характеристиками моделі, а також проконсультуйтеся з фахівцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button