Здоров'я

5 речей, не менш шкідливих, ніж куріння

Навіть якщо ви не курите, завжди знайдуться звички, які варто кинути або завести, щоб продовжити життя і зробити її краще. Наприклад, почати висипатися. Або перестати засмагати.

Палити шкідливо. Серцево-судинні захворювання, до яких призводить вживання тютюну — головна причина смертей, куріння шкодить легеням, мозку, майбутнім дітям. Лекцію про це вам прочитає хто завгодно. Але є інші шкідливі звички, про які говорять менше. Вони не менш, а може, і більш, згубні, ніж сигарета, викурена після обіду. Виключати їх зі свого життя окремо або все разом — ваш вибір. Але будь-який крок, зроблений в цьому напрямку, зробить життя приємнішим — а може, і довшим.

Самотність

Вона вбиває. Відсутність соціальних зв’язків може бути прямою причиною смерті (нікому прийти на допомогу під час хвороби або травми), а може вбивати повільно. За даними Джуліан Холт-Ланстед, психолога з Університету Бірмінгема, самотність скорочує тривалість життя так само як звичка курити по 15 сигарет в день.

Малорухливий спосіб життя

Офісний стілець — головний ворог здоров’я міських жителів. Мета дослідження 2014 року показало, що чим більше часу людина проводить сидячи або лежачи, тим більше ризик розвитку безлічі захворювань — раку кишківника, легенів і шийки матки. І неважливо, чи займаєтеся ви спортом у вільний від роботи час: стілець, диван і крісло продовжують вбивати вас, поки ви відпочиваєте або працюєте.

Недосип

Центри з контролю і профілактики захворювань США попереджають американців: порушення сну — проблема національного масштабу, ними страждають 50-70 мільйонів американців. Експерти ВООЗ стверджують: недолік сну збільшує ризик інфаркту та інсульту і майже так само небезпечний для судин, як куріння.

Сонце і солярії

У 2014 році в журналі JAMA вийшла стаття, в якій вчені з Каліфорнійського університету доводили, що солярії провокують рак шкіри частіше, ніж куріння — рак легенів.

Недоїдання і незбалансована дієта

Цукор, консерви, насичені жирні кислоти — все це ВООЗ вважає не менш небезпечним, ніж сигарети. Дослідження 2016 року підтвердило, що нездорове харчування вбиває більше людей у всьому світі, ніж алкоголь, тютюн і наслідки незахищеного сексу разом узяті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button