Здоров'я

Руки людини виявилися джерелом найбільш страшних інфекцій

На руках людини живе більше небезпечних бактерій, ніж на ескалаторах і лавках в торгових центрах та парках, такі результати  показало дослідження. Незважаючи на це, лише кожен восьмий завжди миє руки перед їжею, пише The Daily Mail.

Вчені спеціально провели лабораторні дослідження 25 зразків, взятих з поверхонь столів, лавок, перил ескалаторів, барних стільців, дитячих іграшок. На них, на диво, досить рідко знаходили небезпечні бактерії, включаючи стафілокок, E.coli та ентеробактерії. Зазвичай концентрація патогенів не перевищувала 10 одиниць на квадратний сантиметр. В гіршому випадку – 33000 одиниці (на лавці в парку).

foto_cikavosti_05.08.2014-03

А ось середньостатистичний чоловік носив на своїх руках більше 10 мільйонів бактерій, кажуть співробітники Університету Арізони. Аналогічні показники бактеріальної забрудненості у кухонних губок. При цьому інше дослідження показало: 92% людей уникають брудних столів, сидінь. Значить, люди піклуються про здоров’я. Але все одно лише 13% ніколи не сядуть за стіл, не помивши руки.

[ads2] Два роки тому британські вчені знайшли бактерії, які містяться у фекаліях, на 26% рук людей. Якби люди просто регулярно мили руки, це б врятувало більше мільйона життів на рік, які забирає діарея, і запобігло б респіраторним інфекціям. Справа в тому, що люди часто зачіпають обличчя руками. Це найбільш прямий шлях потрапляння патогенів в організм. Експерти підкреслюють: зовнішній бруд не говорить про реальний зміст небезпечних бактерій.

Ще експеримент: у 234 британців, які згодилися надати свої руки для аналізу, у 56 осіб знайшли високу концентрацію небезпечних бактерій (вона іноді в чотири рази перевищувала “високий рівень”). Що стосується особистих речей, то, наприклад, на одних наручних годиннах вчені виявили майже в шість разів більше бактерій, ніж передбачає “прийнятний рівень”. Якщо б люди мили руки з милом протягом приблизно 30 секунд, то могли б знизити рівень забрудненості в 10 разів. При цьому багато не використовують мило і вважають, що 15 секунд цілком достатньо.

Читайте також: 

Приблизно чверть учасників експерименту зізналися: вони ніколи або рідко миють руки після того, як висмаркалися. 27% не робили цього навіть після поїздки в громадському транспорті. Дотримання простих правил гігієни може захистити від сталого золотистого стафілокока, норовіруса, кампілобактер.

При цьому бактерії живуть на руках людини протягом декількох годин. В умовах високих температур виживання організмів збільшується. Руки середньостатистичного працівника офісу контактують приблизно з 10 мільйонами бактерій в день. Найчастіше це E.coli, що стоять за отруєннями, віруси застуди і грипу. Виходячи з цього, медики рекомендують мити руки кожні чотири години.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button