Технології

5G-мережі негативно вплинуть на метрологічні прогнози

Впровадження технологій, що використовують 5G-мережі, може знизити точність прогнозів погоди на 30%, вважають в американському Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Точність прогнозування може знизитися до рівня 1980 року.

Точне прогнозування погодних умов особливо актуально для жителів прибережних районів США, які страждають від періодичних ураганів. Жителі цих регіонів будуть сповіщена на 2-3 дні пізніше про наближення стихійного лиха, а значить люди і організації можуть не встигнути вчасно провести підготовчі заходи.

В даний час Федеральна комісія по зв’язку (FCC) пропонує операторам 5G-мереж діапазон частот 24 ГГц. Супутники метрологічної служби між тим для відстеження стану атмосфери використовують здатність генерувати слабкі електричні сигнали, які утворюється водяним атмосферним паром на частоті 23.8 ГГц. Близькість до такої частоти експлуатаційних частот 5G-мереж буде знижувати здатність метеосупутників формувати точний прогноз погоди.

Операторам 5G-мереж пропонується використовувати менш потужні джерела сигналів базових станцій, що знизить рівень перешкод. Однак проблеми метеорологів на цьому не закінчуються. Надалі заплановано продаж частот для операторів зв’язку, які можуть знизити ймовірність прогнозування опадів (36-37 ГГц), точність відстеження температури (50.2–50.4 ГГц) і визначення хмарності (80-90 ГГц).

Для запобігання зниження точності прогнозу погоди США проводять міжурядові консультації. Остаточне рішення щодо виділення діапазонів частот для 5G-мереж буде винесено восени цього року.

Джерело: wired.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button