Технології

Нові технології для одягу

Винахідники, відомі компанії та дизайнери працюють над інноваціями для нашого одягу. Розглядаючи дані новинки, можна з упевненістю сказати, що одяг в майбутньому може бути розумним!

Хтось говорив зі своєю рукою? Це не жарт чи фантазія. Це вовняні рукавички Hi-Call від італійської компанії Hi-Fun. Завдяки технології Bluetooth, вони можуть підключатися до мобільного телефону. Великий палець виступає в якості гучномовця, мікрофон розташований на кінчику мізинця.

Крім цього, великий і вказівний пальці обладнані спеціальним покриттям, яке дозволяє користуватися сучасними сенсорними екранами. Рукавички мають micro-USB. Вбудованого акумулятора вистачить на 20 годин розмов. Продажі Hi-Call розпочався 17 грудня 2012, їх ціна складає близько 200 доларів США.

Іграшки тільки для знаменитостей?

До тепер. Прототипи hi-tech одягу коштують досить дорого і не доступні у вільному продажі. Та світлодіодна куртка, яку носять Боно з ірландської групи U2 і поп-співачка Кеті Перрі, вже не здивує розробників з інституту Фраунгофера в Берліні. Там вчені вже протягом декількох років працюють над вирішенням фундаментальних проблем злиття технологій та текстилю.

Досі, одяг та електроніка не мали нічого спільного, так як їх злиття несе в собі декілька досить складних проблем до вирішення. Перші проблеми, з якими стикаються вчені – це міцність одягу з вбудованими електронними компонентами, а також подальше її обслуговування (наприклад, прання).

Тканина з поліуретану

У пошуках вирішення даної проблеми, німецькі дослідники вже домоглися досить великих успіхів. Вони розробили дуже гнучкий матеріал, який оснащений діодами і навіть може успішно “пережити” прання. Його основа являє собою шар з поліуретану, який служить в якості носія для електричних схем. Поліуретановий шар може поєднуватися з будь-якими матеріалами і набувати різноманітних форм.

Футболка-перекладач

Компанія Cutecircuit завжди тримається на крок попереду від своїх конкурентів. Розроблена нею футболка T-shirt OS оснащена великим дисплеєм і спеціальним чіпом. По засобах Bluetooth з’єднання вона може відображати повідомлення, отримані зі смартфона від Facebook або Twitter. Вміст, який відображається на футболці, може бути заданий за допомогою спеціального додатку на смартфоні. І це ще не всі можливості футболки. Фактично, вона може служити в якості перекладача, завдяки мінідинамікам, мікрофону і доступу до додатка Google Translate.

Та для більшості такий технологічний одяг ще довго буде не по кишені. Наприклад, сукня від Cutecircuit, яка оснащене мерехтливими світлодіодами оцінюється в 8000 доларів США. А розумна футболка, швидше за все, буде ще дорожчою. Коли футболки ОС надійдуть у продаж? Компанія Cutecircuit не уточнює.

Електронний охоронець

Виробники взуття також шукають можливості впровадити нові технології у свою продукцію. Цікавий винахід, наприклад, створив дизайнер Домінік Вілкокс – взуття з функцією GPS-навігації. Світлодіодні стрілки, вбудовані в носок навігаційних башмаків, показують нам шлях до місця призначення. Навігація активується при стукоті підборами. З таким інноваційними черевиками не проблема знайти шлях додому, навіть після гучної вечірки. Вечірку або організацію корпоративів вам варто замовляти тільки у професіоналів на http://grand-ukraine.com.ua/.

І все ж це не єдині черевики з GPS-навігацією. У минулому році компанії GTX Corp і Aetrex розробили щось подібне. Їх розробка – це взуття з GPS, яка використовується в основному як електронний охоронець. Якщо людина носить таке взуття, координати його місцезнаходження можна буде отримати на телефон за допомогою СМС або поштою. Крім того, можна перевірити, де людина перебувати в даний час. Взуття можна придбати за ціною близько $ 1000 (плюс абонентська плата за відстеження: близько 130 в місяць для отримання координат кожні 30 хвилин або 140 доларів США для перевірки місця розташування кожні 10 хвилин).

Електронний одяг для спорту

Експерти сходяться на думці, що розвиток «електронізованного» одягу буде починатися зі спортивного одягу. Це пов’язано з тим, що для спортивних потреб електроніку не потрібно вшивати в тканину, і всі складні вузли можуть бути розміщені в браслетах і годиниках. І перші кроки вже давно зроблені такими компаніями як Polar і Garmin, вони вже зараз пропонують гаджети для вимірювання серцевого ритму, швидкості і пройденої відстані.

Компанія Adidas також рухається в даному напрямку, вони розробили прилад miCoach. Його найбільш важливою особливістю є так званий Pacer – Електронний тренер, який за допомогою навушників інформує спортсменів про серцевомий ритм, швидкість, пройдену відстань і середнє навантаження. Прилад також включає в себе систему контролю серцевого пульсу.

Одяг, яка буде робити нас сильнішими!

Звучить майже як науково-фантастичний фільм! Розробка компанії Lockheed Martin, яку готували спеціально для американських військових – це зовнішній скелетон, що кріпитися до щиколоток, колін, стегон і спини. Він дозволяє легко нести корисний вантаж близько 50 кг. Штучні суглоби стабілізують і зміцнють хребет за допомогою гідравлічної системи, яка живиться від акумулятора. Інтегрований комп’ютер синхронізує рухи людини і машини, що робить роботу даної системи майже непомітною для людини.

Окуляри майбутнього від Google

Однією з найцікавіших розробок даної області є окуляри доповненої реальності від компанії Google. Даний пристрій, який розроблено в Google Lab, об’єднує в собі процесор, пам’ять, камеру, мікрофон, GPS модуль, Wi-Fi, Bluetooth і акумулятор. Користувач може здійснювати дзвінки через окуляри, записувати відео і користуватися Інтернетом. З таким гаджетом в майбутньому смартфони стануть непотрібними. Але все ж, перш, ніж такі окуляри надійдуть в продаж, пройде чимало часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button