Екологія

60 тонн риби потрібно виловити в міліючиму водосховищі Каталонії, щоб врятувати залишки запасів питної води

Іспанське водосховище Сау необхідно терміново звільнити від риби, в тому числі інвазивних видів, щоб врятувати питну воду. Запаси води в ньому впали до найнижчого рівня з 1990 року.

У водосховищі Сау, що знаходиться на півночі від Барселони і оточеному горами, запаси води впали до найнижчого рівня з 1990 року.  Тому влада Каталонії почала екстрену операцію з його очищення від риби, в тому числі інвазивних видів, щоб врятувати питну воду.  Планується виловлювати до 1,5 тонн риби в день. Для цього в Сау буде спущено п’ять рибальських човнів з метою виловити якомога більше риби.

Будь-яка інвазивна риба буде знищена відповідно до місцевих правил, а інші види риб будуть випущені в найближчі водойми. Воду, що залишилася, поступово перекачують у сусіднє водосховище, щоб мінімізувати ризик її забруднення в міру осушення водосховища. У водах Сау може мешкати до 60 тонн риби, з яких, за оцінками, 80% є інвазивними видами. Разом з тим, місцеве підприємство розглядає можливість використання інвазивних риб для створення біодизеля або добрив.

Регіональний уряд підкреслив, що тривала посуха не залишила їм іншого вибору.

“Це надзвичайний захід … спрямований на максимально можливе забезпечення вимог населення”, – йдеться в заяві.

Групи захисту прав тварин провели прямий зв’язок між кліматичною кризою, спричиненою людиною, та рішенням «знищити» до 60 тонн риби, щоб захистити зменшення запасів води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button