Екологія

Цього року в світі будуть вироблені рекордні 310 ГВт сонячних модулів

Це набагато більше 240 ГВт, які раніше прогнозувалися експертами галузі.

Група з дослідження ринку PV Tech нещодавно опублікувала звіт, в якому наголошується, що це сталося незважаючи на підвищення цін на модулі на 20-30% в порівнянні з ситуацією дворічної давності, а також напружену ситуацію у виробництві полікремнію, основної сировини, з якого виготовляються сонячні панелі.

Image by Samuel Faber from Pixabay

За прогнозами компанії, сонячна фотоелектрична промисловість вироблятиме 310 ГВт модулів, що є неймовірним 45-відсотковим зростанням у річному обчисленні порівняно з 2021 роком.

У 2022 році у світі буде вироблено достатньо полікремнію, щоб підтримувати виробництво кремнієвих модулів (c-SI) загальною потужністю близько 320 ГВт.

Що стосується кремнієвих пластин і сонячних елементів (осередків), обсяги їх випуску в поточному році ймовірно складуть приблизно 315 ГВт. Виробництво модулів (c-Si і тонкоплівкових) має скласти близько 310 ГВт, а обсяги поставок на кінцевий ринок — 297 ГВт.

Експерти зазначають, що з 297 ГВт модулів, відвантажених у 2022 році, не всі підуть на створення нових фотоелектричних потужностей. Частина буде використана для заміни та переоснащення електростанцій більш сучасними пристроями, частина буде відправлена на склад. Проте, за даними, представленими в дослідженні PV Tech, можна прогнозувати приріст потужностей сонячної генерації в світі в поточному році може до 260 ГВт.

Китай виробляє 90% полікремнію, 99% пластин, 91% елементів c-Si і 85% модулів C-SI. Однак до створення власних виробництв прагнуть такі країни як Індія, США і Європа, говориться в звіті.

Яким виявиться виробництво полікремнію в 2023 році, поки прогнозувати дуже складно, відзначають автори. Річ у тім, що в КНР склався «полікремнієвий картель», який може регулювати обсяги виробництва і, відповідно, ціни в залежності від ринкових умов.

Крім того, навіть зниження цін на полікремній, яке може відбутися в наступному році, не обов’язково спричинить зниження цін на модулі, оскільки високий і зростаючий попит на сонячні панелі означає, що ціни в значній мірі диктуються продавцями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button