Технології

Розроблено скафандр для повернення астронавтів на Місяць (фото)

Інженери представили вдосконалений місячний скафандр для місії НАСА «Артеміда-3»

Компанія Axiom Space представила на фестивалі «Від Місяця до Марса» (Moon 2 Mars) в Космічному центрі Х’юстона прототип скафандра для пілотованої місячної місії НАСА. Удосконалена модель призначена для роботи астронавтів в суворих умовах на південному полюсі Місяця.

Прототип скафандра AxEMU для місячної місії. Фотографії: Axiom Space

Скафандри, розроблені компанією, призначені для переміщення по поверхні природного супутника Землі. Вони розроблені на основі скафандрів xEMU, які використовуються НАСА нині, але мають більшу гнучкість, інтегрують сучасні технологічні та дослідні новинки і адаптовані для роботи в умовах Місяця.

Як відзначають розробники, при створенні нового скафандра вони постаралися зробити його максимально гнучким. Це означає, що кожен скафандр можна буде легко «підігнати» під будь-якого астронавта незалежно від його зросту або розміру.

Представлений прототип виконаний в фірмових кольорах компанії Axiom Space, але повноцінні скафандри місячної місії будуть білими. Цей колір буде краще відображати тепло і захищати астронавтів від екстремально високих температур в денний час на Місяці. Набір скафандрів для повноцінного тренування буде надано НАСА до кінця літа цього року.

Разработан скафандр для возвращения астронавтов на Луну

Прототип скафандра AxEMU для місячної місії. Фотографії: Axiom Space

Нині НАСА працює над програмою «Артеміда» по поверненню людини на Місяць: минулого року американське космічне агентство випробувало місячну ракету в місії «Артеміда-1». Наступний крок: пілотований політ, що повторює першу місію, а в 2025 році «Артмеда-3» повинна буде завершитися висадкою екіпажу біля південного полюса Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button