Екологія

До 2100 року 95% поверхні океанів стануть непридатні для життя

Група вчених з Північно-Західного університету з’ясувала, що глобальне потепління до 2100 року змінить до 95% поверхні океанів.

Клімат поверхні океану має характерну температуру, кислотність і концентрацію арагоніту, мінералу який багато морських тварин використовують для формування кісток і раковин. До цих умов звикло переважна більшість морських мешканців. Але через зростання рівня CO2 в атмосфері клімат на поверхні океану може змінюватися.

Автори нової роботи використовували моделі глобального клімату океанів за якими вони спрогнозували два сценарії розвитку подій:

Перший – пік викидів парникових газів відбудеться до 2050 року і далі буде знижуватися до кінця століття,
Другий – викиди продовжать рости протягом наступних 80 років.

Перший сценарій показав, що 36% від поверхні всіх океанів ніяк не зміняться до 21 століття, проте до 2100 року на цьому відсотку території повністю зміняться умови проживання. При екстремальному сценарії відразу 95% поверхні океанів стануть непридатні для життя морських видів.

Ці зміни означають, що поверхня океанів перестане бути придатна для життя морських мешканців. Морське життя, яка існує ближче до поверхні, адаптується до зміни клімату, переміщаючись нижче, але дослідження припускає, що в майбутньому їх можливості можуть бути обмежені через майже рівномірне потепління і підкислення води.

Кінець кінцем, відзначають дослідники, зупинити це можна тільки якщо викиди, що нагрівають океан, припиняться.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button