Людина

7 ознак того, що вас скоро звільнять

Боїтеся втратити роботу? Дізнайтеся ознаки того, що вас хочуть звільнити, щоб перестати даремно хвилюватися або вже зараз почати підшукувати нове місце роботи!

29-12-14-foto-600x400-1

1. Зміни у відносинах з керівництвом

Раніше ви могли перекинутися жартом зі своїм босом, але з недавніх пір стали відчувати певну недоречність такої поведінки? Можливо, зараз у вашого керівника з’явилися додаткові турботи, а може бути, він таким чином намагається дистанціюватися від працівника, якого незабаром звільнить.

Читайте також: Повідомлення про звільнення: як сказати співробітникові, що його звільняють

Спілкування з кожним разом набуває все більш офіціозний відтінок, а колишня невимушеність поступово сходить нанівець. Якщо ваш шеф став затягувати з відповідями на ваші електронні листи, то це лише підтверджує ваші побоювання. До речі, можете бити тривогу, якщо шеф втратив інтерес до вашої роботи і практично не перевіряє результати вашої діяльності. Навряд чи він буде ставитися з такою неувагою до співробітника, на якого у нього далекосяжні плани.

2. Відсутність перспективних проектів

Звичайно, навряд чи додаткові завдання керівництва здатні викликати захоплення у підлеглих, але все ж ви б не відмовилися від доручення перспективного проекту саме вам. Співробітники, частіше за інших отримують від керівництва можливість займатися ключовими проектами компанії, мають більше шансів на підвищення зарплати і швидкий кар’єрний ріст. Відповідно, їх позиції в компанії досить міцні і звільнити їх складніше, ніж їх менш видатних колег.

Якщо ж останнім часом ви стали спостерігати, як перспективні проекти дістаються вашим товаришам по службі, варто терміново розібратися в причинах ситуації. Можливо, вам треба екстрено підтягнути свій рівень професіоналізму і проявляти більше ініціативи, а можливо, керівництво компанії більше не бачить у вас перспективного співробітника і планує незабаром розпрощатися з вами. А якщо вас звільнили не справедливо, можете подати свій відгук про роботодавця в так званий http://otrude.net/ – портал, де колишні працівники залишають різноманітні, позитивні чи негативні, відгуки про своїх роботодавців.

3. Пильна увага до вашої роботи

Зазвичай лояльний і тактовний керівник почав проявляти невластиву цікавість саме до вашої роботи? Можливо, ви стали жертвою моббінга і пліток у колективі, а може, на вас надійшла скарга від клієнтів компанії.

Втім, є й інша причина такої пильної уваги шефа саме до вашої роботи. Ваш начальник сумнівається, чи варто залишати вас в компанії чи краще підшукати вам заміну. А щоб прийняти правильне рішення, за вашою роботою тепер ведеться більш ретельне спостереження. Так що якщо шеф став надзвичайно прискіпливо перевіряти саме ваш звіт, постарайтеся розібратися в мотивах його поведінки.

4. Байдужість до ваших пропозицій

Раніше ви з повним правом висловлювалися на нарадах і пропонували свої ідеї і стратегії. Однак віднедавна кожна ваша пропозиція сприймається або з байдужістю, або негативно. Вам не дають висловитися, воліючи вислуховувати ідеї інших співробітників компанії.

Якщо у вас не було конфліктів з керівництвом або іншими співробітниками, то, швидше за все, шеф втратив інтерес до ваших пропозицій. Таке трапляється нерідко і не завжди буває прямою ознакою прийдешнього звільнення. Якщо після декількох нарад ставлення до вас не поміняється в кращу сторону, починайте підшукувати іншу роботу. Відсутність інтересу до пропозицій підлеглого говорить про те, що його позиції в компанії сильно похитнулися.

5. Співробітники тримають дистанцію

Будь-яка інформація (особливо плітки) поширюється досить швидко. Якщо у шефа щодо вас далеко не райдужні плани, то про це буде відомо і в колективі. Кулуарні розмови, домисли і припущення – все це так чи інакше відіб’ється на зміні ставлення деяких колег до вас.

Якщо деякі співробітники стали спілкуватися з вами набагато менше, хоча об’єктивних причин для цього немає, можливо, вони хочуть дистанціюватися від колеги, що став кандидатом на звільнення. Звичайно, тут варто виключити власні домисли – можливо, зараз компанія переживає важкі часи і багатьом стало не до порожньої балаканини з колегами. Однак вас повинні насторожити співчутливі погляди інших колег, які як би прощаються з вами.

29-12-14-foto-600x399-1

6. Доручення невигідної роботи

У кожній компанії є цілий фронт робіт, братися за який не хочеться нікому. Ще вчора ви займалися цікавою роботою, звіт про яку вигідно підкреслював ваші професійні досягнення. Однак сьогодні керівництво доручає вам те, що ніяк не може бути поставлено в ваші кар’єрні заслуги. Образливо братися за чистку «авгієвих стаєнь», спостерігаючи, як в цей час ваші ж колеги обходять вас стороною.

Читайте також: Цікаві випадки звільнення з роботи

Звичайно, тут можна вигідно подати свої досягнення, бо не кожному співробітникові під силу розібратися з рутинною роботою або навести порядок в заплутаних справах фірми. Але робота, що не призводить до зростання і шліфовці ваших професійних навичок, може серйозно зашкодити вашій кар’єрі. А значить, ви стаєте кандидатом на звільнення.

7. Зниження в посаді і зарплати

Важкі часи переживають не тільки люди, а й цілі корпорації. Якщо зараз у вашій компанії період тимчасового затишшя, то рішення керівництва урізати зарплати більшості співробітників може викликати обурення, але не подив. Набагато гірше, якщо зарплату урізали саме вам. Пониження в посаді – ще одна ознака того, що наступним кроком керівництва стане рішення про ваше звільнення.

Можливо, справжня причина таких заходів криється не в вашому рівні професіоналізму. Ви можете чудово виконувати свою роботу, але ваш шеф може порахувати, що сама посада, яку ви займаєте – збиткова і потребує певної оптимізації. Те ж можна сказати і про раптову ідею вашого керівника зменшити ваші обсяги роботи. У цьому випадку найкращою тактикою з вашого боку буде негайний пошук нової роботи або джерела додаткового заробітку.

***

Звістка про звільнення найчастіше буває досить серйозним шоком для співробітника, який ще напередодні не підозрював про це. Однак якщо ви не хочете в поспіху підшукувати нову роботу, постарайтеся проявити спостережливість і вчасно розпізнати ознаки майбутнього звільнення.

Натхнення: http://hr-portal.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button