Людина

Порушення сну пов’язали з розвитком серцево-судинних захворювань

Міжнародна команда вчених прийшла до висновку, що неякісний сон сприяє розвитку серцево-судинних захворювань на два-сім років раніше, ніж у тих людей, які не мають подібних проблем.

Фото автора cottonbro studio: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/6951522/

Про користь нормального сну існує безліч досліджень. Нещодавно, наприклад, вчені з Медичного центру Бет Ісраель Дияконіса в Бостоні і Гарвардської медичної школи (США) з’ясували, що хороший сон скорочує ризик передчасної смерті на 30 відсотків. При цьому у чоловіків, які мали «ідеальний» сон, тривалість життя виявилася більше майже на п’ять років, а у жінок — на 2,4 року.

Нове дослідження вчених з університетів Південної Данії та Сіднея (Австралія) базувалося на аналізі анкет 308 683 дорослих людей з британського біобанку. Результати роботи представлені в журналі BMC Medicine.

“Всі, хто випробував кілька важких ночей, знають, наскільки цей фактор впливає на настрій і самопочуття. Наша робота показала, що з часом регулярний поганий сон може призвести до значного погіршення стану серцево-судинної системи в середньому і літньому віці», — розповів старший автор дослідження професор Еммануель Стаматакіс з Університету Сіднея.

В якості оцінки сну вчені враховували його тривалість, скарги на безсоння, хропіння, денну сонливість, схильність до раннього або пізнього відходу до нічних чувань. Потім вони порівнювали ці дані з показниками здоров’я серцево-судинної системи учасників.

В результаті дослідники розподілили добровольців на три групи:

  1. тих, хто мав неякісний сон;
  2. людей, показники сну яких були середніми;
  3. і тих, у кого не було ніяких проблем за цими показниками.

Спочатку вчені порівнювали ці дані, коли учасникам було 40 років, а потім порівняли їх же зі здоров’ям серцево-судинної системи в більш літньому віці.

З’ясувалося, що у жінок, які мали проблеми зі сном, на два роки раніше починалися проблеми з серцем, ніж у їх ровесниць, які не знали таких труднощів. У чоловіків ці показники виявилися і того більше — більше двох років. Дами з середніми показниками по сну втрачали один рік життя здорового серця, представники сильної статі — більше року.

Середня тривалість життя учасників дослідження виявилася в районі 80 років. Вчені підрахували, що у людей з клінічно діагностованими порушеннями дихання під час сну та іншими подібними проблемами більш ніж на сім років раніше розвивалися серцево-судинні захворювання в порівнянні з тими, хто мав здоровий сон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button