Людина

Психологи: Егоїзм свідчить про затяжний стрес

Психологи університету Арізони провели дослідження, в ході якого довели, що егоїзм свідчить про затяжний і глибокий стрес. Експерти вважають, що «зловживання» словами «я», «мені» і «мій» у усного або писемного мовлення вказує на нестабільний емоційний стан людини.

Вчені-психологи розповіли, що людей, які часто говорять про себе і свої проблеми вважають егоїстами, проте результати нового дослідження говорять про наявність емоційного розладу у людини в подібних ситуаціях. Фахівці проаналізували інформацію карток 4,7 тисяч жителів США і Німеччини на предмет психологічного здоров’я та частоти згадування про свою персону. Виявилося, що велика частина з них, перебуваючи в стресовому стані, акцентувала увагу на собі під час розмов, причому стать людини не мала жодного значення.

На прояв егоцентризму також впливає атмосфера бесіди, так як в стресовому стані співрозмовник емоційно висловлює свої думки і говорить про свої проблеми від першої особи. Психологи пояснюють, що люди, які стикаються з труднощами, замикаються у своїй проблемі і постійно думають про неї, а тривале занепокоєння призводить до стресового стану. Після цього людина фокусується на своїй персоні і неприємності, а процес супроводжується частим вживанням займенників «я» і «мене».

Кнопка «Наверх»
Закрыть