Здоров'я

7 звичайних продуктів, які можуть серйозно нашкодити

Всі ми чистимо зуби вранці, запиваємо сніданок чаєм і іноді заглядаємо в японський ресторан. Які з супутників нашого буденного життя можуть представляти серйозну небезпеку?

1. Капуста. У 2011 році чоловік був госпіталізований після передозування брюссельською капустою на різдвяній вечері. Потерпілий жив зі штучним серцем і брав антикоагулянти для нормальної роботи міокарда. Як і більшість хрестоцвітних овочів, брюссельська капуста містить велику кількість вітаміну К, який сприяє згортанню крові. В результаті такого поєднання (антикоагулянти і вітамін К) чоловік і опинився в критичному стані. На щастя, лікарі врятували ситуацію.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

2. Зубна паста. На початку 1990-х років на етикетках зубної пасти майже завжди містилися попередження: «Не ковтайте зубну пасту. Використовуйте не більше горошини при чищенні». Однак ніхто не вірив, що існує реальна небезпека постраждати від передозування зубної пасти. Справа в тому, що фторид, яки входить до складу більшості паст, досить токсичний. Існують реальні випадки, коли так звана допустима доза (5 мг фтору на 1 кг маси тіла) призводила до летального результату.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

3. Соєвий соус. У 2013 році 19-річний житель Вірджинії випив 0.9 літра соєвого соусу на спір і став втрачати свідомість. Друзі повезли нещасного в лікарню, але до цього моменту хлопець вже був у комі. Необдуманий вчинок спровокував гіпернатріємію — стан, при якому концентрація натрію в плазмі сильно перевищує норму. Лікарям вдалося врятувати ситуацію і знизити рівень солі до нормального рівня за кілька годин. Однак хлопець провів у комі цілих три дні і, напевно, засвоїв головний урок: життя — річ дуже тендітна.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

4. Чай. 56-річний житель Арканзасу мав незвичайну залежність: чоловік випивав дуже багато чаю — приблизно 16 літрів в день. В результаті любитель чаювань був госпіталізований з нудотою і болем у тілі. Лікарі діагностували ниркову недостатність, викликану передозуванням оксалатними компонентами, що містяться в чорному чаї. Провести залишок життя, щодня проходячи через процедуру діалізу — це майже вирок.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

5. Тунець. Надмірне споживання тунця, як правило, небезпечне для вагітних жінок і дітей, але і інші схильні до ризику, якщо перестаратися в суші-барі. Справа в тому, що тунець накопичує ртуть. Перші ознаки отруєння — погана координація і оніміння пальців, а також тремор і проблеми із зором. Довгострокове отруєння ртуттю може впливати на функцію пам’яті і погіршити процес навчання. Тяжкі випадки можуть призвести до проблем з нирками і до летального результату. Багато хто чув, що не варто споживати занадто багато тунця, але не всі знають, яка ця міра. Для людини вагою 70 кілограмів FDA рекомендує споживати не більше 170 г тунця в тиждень.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

6. Протизапальна мазь може полегшити біль при розтягуванні м’язів, але використання занадто великих обсягів може призвести до смертельних наслідків. У 2007 році Аріель Ньюман померла від передозування метилсаліцилат: 17-річна спортсменка регулярно використовувала мазь після тренувань. З часом концентрація метилсаліцилату, що входить до складу лікарського засобу, досягла критичного рівня в організмі.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

7. Мускатний горіх. Його часто використовують як спецію для приготування різноманітних блюд. Мускатний горіх містить природне з’єднання, зване миристицином, яке має галюциногенні ефектами (при достатніх дозах), подібними з ефектом від ЛСД. У чистому вигляді міристицин — токсична речовина, тому навіть 5 грам одноразового споживання такої спеції можуть Вам нашкодити.

7 обычных продуктов, которые могут серьезно навредить

Кнопка «Наверх»
Закрыть