Здоров'я

Чим харчуватися, щоб міцніше спати (і які продукти проганяють сон)

Народна поговірка пропонує безліч засобів від безсоння: тепле молоко, настій ромашки з медом, чарка бурбона або бренді, пише Washington Post. Але що каже наука? – задається питанням журналістка Джілл У. Адамс.

Для початку потрібно виключити з раціону їжу і напої, які заважають заснути, рекомендує Майкл
Ґренднер з Пенсільванського університету. Наприклад, все, що містить кофеїн: “Зазвичай кофеїн виводиться з організму через 4-6 годин, але у більш чутливих людей ефект може тривати вдвічі довше”.

son_jida_450

Гренднер остерігає від спиртного: можливо, воно полегшує засинання, але сон не дуже глибокий. Вдобавок один з побічних продуктів переробки алкоголю надає підбадьорливий ефект. Ґренднер також радить уникати нікотину, великих порцій і пряних страв за вечерею.

Але чи є продукти, які допомагають заснути? Журналістка не знайшла обнадійливої наукової інформації. Наприклад, м’ясо індички містить триптофан – одну з “цеглинок” серотоніну, але серотонін не тільки присипляє, а й виконує багато інших функцій в мозку. Щоб триптофан в м’ясі подіяв, довелося б з’їсти цілий фунт індичатини за один раз.

Читайте також: Як забезпечити собі здоровий сон?

А чи допоможе їжа, багата мелатоніном? Допоможе відрегулювати ритми сну, запевняють учені. Якщо ви “сова”, але змушені вставати в 7 ранку, їжте за вечерею, наприклад, вишні, причому малі дози мелатоніну ( 1,5-3 мг) діють краще, ніж великі.

Молоко – джерело кальцію, горіхи і зерно – магнію, суп місо, риба і йогурт містять вітаміни групи B. “Всі ці речовини важливі для сну і регулювання сну”, – повідомляє Ґренднер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments