Здоров'я

Дитина і здорова їжа: як поєднати непоєднуване

Найчастіше діти досить категорично налаштовані проти корисних фруктів і овочів, воліючи їм солодощі, газовану воду та іншу смачну, але яка не приносить ніякого сенсу їжу. Щоб впоратися з маленькими вередунами, існує кілька простих способів і маленьких хитрощів, про які ми розповімо нижче.

Спосіб перший — фрукти в якості перекусу

Щоб дитина почала їсти фрукти замість чіпсів, їх треба в першу чергу регулярно купувати. Діти схильні до постійних перекусів між основними прийомами їжі, і цим можна грамотно скористатися.

Виноград, банани, яблука і мандарини — те, що діти воліють найчастіше, оскільки це легко взяти і забрати з собою. Фрукти повинні стояти на самому видному і доступному місці, привертати увагу своїм кольором  і красивим оформленням. Ідеальним вибором буде те місце, повз яке дитина проходить найчастіше.

Крім того, слід давати дитині трохи фруктів з собою в школу. Це буде сприяти вкоріненню думки в її голові, що на обід завжди повинні бути фрукти.

Спосіб другий — використання “бездумної” їжі

Поняттям “бездумна” їжа позначається все, що ми їмо несвідомо, наприклад, під час перегляду телевізора. В такі моменти нам фактично все одно, що і в яких кількостях ми їмо, навіть якщо ми не голодні. Цю особливість можна вміло обернути собі на користь: поки дитина зайнята чимось дуже захоплюючим, комп’ютерною грою або мультфільмом, варто приносити їй тарілку з фруктами. Швидше за все весь вміст тарілки буде зметено дочиста.

Спосіб третій — позиціонування фруктів як десерту

Щоденний прийом фруктів теж некорисний, оскільки може призвести до надмірного вмісту цукру в організмі, а також до зубних захворювань. Проте близько двох разів у тиждень рекомендується після основного прийому їжі подавати на стіл щось солодке, а саме — фрукти, красиво нарізані, заправлені йогуртом або вершками, або фруктовий торт. З часом фрукти будуть сприйматися дитиною як щось смачне та вишукане.

Щодо овочів?

З овочами справа йде трохи складніше, оскільки не всі вони відрізняються солодким, приємним смаком. Однак і тут можна знайти вихід із ситуації.

Дітям подобається хрустка їжа. Тому вони воліють сиру моркву, огірки і перець. Ці овочі, аналогічно фруктам, використовують для невеликого передобіднього перекусу. Спосіб, що стосується “бездумної” їжі, тут також працює.

Природно, що деякі овочі, наприклад, броколі, діти не захочуть їсти ні в якому вигляді. Можна маскувати такі овочі, роблячи з них соуси, додаючи в тертому вигляді страви, а можна проявляти розумну наполегливість, у цьому випадку дитина рано чи пізно почне їсти те, що їй запропонували.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments