Екологія

80% льодовиків Землі можуть зникнути до 2100 року

Це станеться, якщо глобальна температура підніметься на 4 градуси Цельсія. У кращому випадку, якщо підвищення температури буде обмежено 1,5 °c, зникне близько половини льодовиків.

Висновки, опубліковані в журналі Science, спираються на новий метод моделювання, розроблений експертами з США, Канади та Європи, які використовували найновіші доступні дані для прогнозування реакції льодовиків на зміну клімату.

Вчені вивчили набори даних про більш ніж 215 000 льодовиків на Землі, крім крижаних щитів Гренландії і Антарктиди. Вони розрахували втрати льодовикової маси на основі чотирьох сценаріїв підвищення глобальної середньої температури: 1,5°C, 2°c, 3°C і 4°C щодо доіндустріальних рівнів.

Розрахунки показують, що до 2100 року льодовики втратять від 26% до 41% своєї загальної маси при підвищенні температури на 1,5–4 °C відповідно. На думку авторів, це означає, що навіть там, де підвищення глобальної середньої температури обмежене 1,5 градусами Цельсія, до 2100 року зникне до половини льодовиків планети, що призведе до підвищення рівня моря на 90 мм.

А підвищення температури на 4 градуси означає, що більше 80% світових льодовиків цілком можуть зникнути, що призведе до підвищення рівня моря на 154 мм, прогнозують дослідники.

Грунтуючись на поточних кліматичних зобов’язаннях урядів усього світу, передбачається, що до 2100 року середня глобальна температура підвищиться на 2,7°C. За словами дослідників, є ризик, що частині територій Центральної Європи, Західної Канади та США загрожує зникнення.

Експерти відзначають, що моделювання не враховує танення льодовиків Гренландії, і «наслідки для людства будуть набагато більшими, якщо льодовики Гренландії зійдуть у море». Автори роботи на чолі з Девідом Раунсом, доцентом кафедри цивільної та екологічної інженерії Університету Карнегі-Меллона в США, повідомляють:

“Незалежно від сценарію зміни температури, у всіх регіонах відбудеться значна дегляціація в локальному масштабі, і, згідно з прогнозами, до 2100 року зникне приблизно половина світових льодовиків, навіть якщо підвищення температури буде обмежено 1,5°c».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button