Екологія

Кількість кліматичних біженців зростає

Кількість кліматичних біженців зростає, б’ють тривогу експерти. Африці загрожує небувалий голод. За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, тільки на півдні континенту через тривалу посуху цього року голод загрожує 14 мільйонам африканців.

4d08e9400530f2be1b22f0bcb0a3bb1e

У регіоні вже котрий рік дуже мало дощів. Від цього неврожаї і проблеми з продовольством. Критичне становище склалося в Малаві (там голодують 3 000 000 чоловік), на Мадагаскарі (голодують близько 2 мільйонів) і в Зімбабве (голод загрожує 1,5 мільйонам чоловік). Тривожна ситуація в Анголі і Мозамбіку. В цілому практично весь південь Африки страждає від хронічного недоїдання.

І, як на зло, у справу втрутився загадковий природний феномен – Ель-Ніньо, та ще найпотужніший в історії. У січні явище досягло свого піку і буде поступово слабшати до весни. Нагадаємо: Ель-Ніньо являє собою значне потепління поверхні води в східних районах Тихого океану. Це потепління води в одних районах викликає посуху, а в інших – надмірні зливи. Африці дощів якраз не дісталося. І попереду, за оцінками вчених, її чекає голодний рік.

Читайте також: 

Окрім того, професор Колумбійського університету Соломон Сян безпосередньо пов’язує Ель-Ніньо з розпалом громадянських воєн, надмірних злив. У роки посилення кліматичного феномена відбувається більша кількість збройних конфліктів. За гіпотезою Сяну, під час посух деякі замість того, щоб займатися збором врожаю, беруть у руки зброю і починають воювати. Інші ж – біжать від війни. Висновки, звичайно, спірні, але дають привід задуматися.

І є ще один важливий фактор – на Південь Африки наступає Сахара. Пустеля просувається з середньою швидкістю 6 км / рік, місцями – до 10 км / рік, знищуючи тисячі гектарів орних земель. В цілому ж в Африці дуже високий ступінь опустелювання – 23% від загальної площі континенту. Не дивно, що люди тисячами залишають посушливі місця в пошуках їжі і кращого життя.

Судячи з усього, в цьому «голодному» році потік мігрантів буде тільки наростати. І скільки з цих 14 мільйонів голодуючих африканців стануть кліматичними біженцями – залишається тільки здогадуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments