Екологія

Кліматологи пояснили, чому на Південному полюсі холодніше, ніж на Північному

Нове дослідження фахівців з Австралійського національного університету пояснило, чому в Антарктиді панують такі низькі температури, а також причини частіших посух в південній Австралії.

antarrtyda

Вчені виявили, що підвищення рівня вмісту вуглекислого газу в атмосфері призводить до зміцнення вітрів Південного океану (умовна назва вод Тихого, Атлантичного і Індійського океанів, оточуючих Антарктиду), які забезпечували до недавніх пір дощі на півдні Австралії. Тепер же, після посилення, повітряні потоки переносять хмари південніше, до Антарктиди.

Глобальне потепління призвело до того, що Антарктида «краде» опади у Австралії. При подальшому посиленні парникового ефекту Зелений континент чекає небувала посуха, каже – Доктор Нерілі Абрам, Австралійський національний університет.

Читайте також: Над Землею нависла загроза кліматичного апокаліпсису

На думку вчених, західні вітри, посилюючись, переносять більшу кількість холодного повітря в Антарктиду. Саме тому глобальне потепління досі сильно не торкнулося південного континенту.

Температура на всіх інших континентах підвищилася, найбільше глобальне потепління відбилося в Арктиці.

Експерти відзначають, що хоча на більшій частині антарктичної території зберігаються наднизькі температури, на узбережжі Південного континенту клімат все ж стає тепліше.

Льодовики на Антарктичному півострові продовжують танути і відходити; сильні вітри, що переносять тепле повітря, лише прискорюють цей процес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button