Земля

8000 років тому Європу спустошило потужне цунамі

Французькі і данські дослідники з’ясували, що територію Північної Європи приблизно вісім тисяч років тому спустошило потужне цунамі. Про це розповідається в статті, опублікованій в журналі Geology.

17-11-15-foto-600x375-1

До такого висновку вчені дійшли в ході дослідження осадових порід на південно-західному узбережжі Данії. Зокрема, їх здивувало наявність органічного матеріалу, укладеного разом з морським піском між двома шарами глини, який взяли з дна біля острова Рема в Північному морі.

На думку вчених, колосальний за масштабами цунамі було викликано тим, що порівнянна за розмірами з Ісландією частина континентального шельфу трохи зрушила. Результатом цього стало утворення хвиль висотою до двадцяти метрів. Радіовуглецевий аналіз показав, що стихійне лихо сталося приблизно 8150 років тому.

Вчені відзначають, що цунамі вразило і спустошило узбережжя Ісландії, Гренландії, Норвегії, Фарерських островів і Великобританії. Раніше науковці припускали можливість такої природної катастрофи, але керувалися виключно математичними моделями. Тепер вони отримали геологічні докази стихійного лиха.

Дослідники впевнені, що ймовірність повторення землетрусу подібних масштабів у наш час мала. Однак саме подібні цунамі повністю знищували жителів Північної Європи в кам’яному столітті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button